Rodzinny festyn ze zwiedzaniem szkoły w Zawadce

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Projekty dofinansowane / Programy realizowane ze środków z Budżetu Państwa / Rodzinny festyn ze zwiedzaniem szkoły w Zawadce

Nowo rozbudowana szkoła w Zawadce cieszy oko! Chcesz zobaczyć jak wygląda ta nowoczesna placówka w środku? W sobotę 21 października będzie ku temu wyjątkowa okazja. otwarcie szkoly w zawadce 1024x577 - Rodzinny festyn ze zwiedzaniem szkoły w Zawadce

Dzieci „odebrały” nowy budynek już 9 października. Z samego rana uczniowie najpierw przecięli wstęgę, a później wspólnie z Burmistrzem Wadowic i Dyrektorem Szkoły zwiedzali całą szkołę. Byli zaskoczeni i cieszyli się, że będą mogli się uczyć w nowej, pięknej szkole. Oficjalne otwarcie odbyło się w sobotę 21 października.

Zmiany są naprawdę rewolucyjne. Podczas trwającej rok i kosztującej ponad 10 milionów złotych przebudowy, szkoła została dostosowana do standardów XXI wieku. Część budynku musiała zostać wyburzona, by umożliwić dobudowę nowych murów. W placówce w końcu powstała upragniona sala gimnastyczna, świetlica i jadalnia, których wcześniej bardzo brakowało. Obecnie na parterze znajduje się świetlica, biblioteka, stołówka, szatnia oraz dwie sale lekcyjne. Na pierwszym piętrze jest gabinet dyrektora, sekretariat, pokój nauczycielski i pięć sal lekcyjnych. Z kolei na drugim piętrze jest sala gimnastyczna z zapleczem, pokój pedagoga i psychologa, dwie pracownie oraz dwie sale lekcyjne. Gmina Wadowice zadbała również o wyposażenie sali informatycznej w 16 nowiutkich laptopów.

Każdy chętny mógł osobiście zwiedzić szkołę, drzwi placówki były otwarte. Możliwość zobaczenia szkoły cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców i nie tylko! Podczas świętowania odbył się również festyn rodzinny na terenie placówki. Przenieśmy się wspólnie jeszcze raz do tego dnia, oglądając krótką fotorelację.

 

Wprowadzono: 20 października 2023