Oni powalczą o zdobycie GOLA!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Oni powalczą o zdobycie GOLA!

Mamy już komplet drużyn w Gminnej Orlikowej Lidze Amatorów, więc możemy startować! Pierwsza kolejka GOLA już w czwartek (17.09). Prezentujemy terminarz oraz pulę nagród, które funduje główny sponsor ligi – kawiarnia Galicjanka.

Osiem drużyn wystartuje w Gminnej Orlikowej Lidze Amatorów. Zgodnie z zapowiedziami, zespoły zostały podzielone na dwie czteroosobowe ligi, tak aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić rozgrywki i wyrównać poziom pomiędzy zespołami. W pierwszej GOLA zagrają znane ekipy: Allbag, Black Grass, Mrugacz Auto Serwis oraz SIGMAdruk. Natomiast w drugiej lidze o awans powalczą: Eletryczne Pomarańcze, No Name, Propan Butan oraz Szejki.

W obu ligach rozegranych zostanie sześć kolejek systemem każdy z każdym, po których ostatnia drużyna z pierwszej ligi spadnie do drugiej, a mistrz drugiej ligi awansuje do pierwszej. Rozgrywki zakończą się turniejem FINALFOUR, w którym wystartują trzy pierwsze drużyny z pierwszej ligi oraz mistrz drugiej ligi.

Piłkarze powalczą nie tylko o prestiżowy puchar burmistrza Bartosza Kalińskiego, ale również o atrakcyjne nagrody, które funduje główny sponsor turnieju – kawiarnia Galicjanka. Pula nagród wynosi 3,5 tysiąca złotych, które będą podzielone w następujący sposób:

Pierwsze miejsce – 1500 zł

Drugie miejsce – 1000 zł

Trzecie miejsce – 500 zł

Awans do I ligi – 500 zł

Oprócz tego, najlepsze zespoły otrzymają vouchery do Galicjanki oraz do warsztatu samochodowego Mrugacz Auto Serwis. To jednak nie wszystko, ponieważ każdy zawodnik po każdym spotkaniu otrzyma bon o wartości 10 zł do wykorzystania w Galicjance! Po meczach będzie można zatem usiąść w kawiarni, „uzupełnić płyny” i wspólnie przeanalizować rozegrane spotkanie 🙂

GOLA będzie rozgrywana w każdy czwartek w godzinach 18:30 – 22:30 na orliku w Wadowicach (ul. Błonie 2). Koordynatorami prowadzącymi rozgrywki są animatorzy orlika: Tomasz Mamcarczyk i Maciej Skawina. Organizatorem ligi jest Gmina Wadowice, współorganizatorem MKS Skawa Wadowice, a patronat medialny nad rozgrywkami objął portal Wadowice24.pl.

1 kolejka GOLA – 17 września

18:30 Elektryczne Pomarańcze – Szejki

19:30 No Name – Propan Butan

20:30 Black Grass – Mrugacz Auto Serwis

21:30 Allbag – SIGMAdruk

 

Wprowadzono: 16 września 2020

Pliki do pobrania: