Owocne Forum Progresywnych w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Owocne Forum Progresywnych w Wadowicach

W miniony weekend odbyło się już 3. Spotkanie Progresywnych Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów. Mieliśmy okazję gościć w naszej gminie m.in. Roberta Biedronia – Prezydenta Słupska, Beatę Klimek – Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Grzegorza Sapińskiego – Prezydenta Kalisza, Arkadiusza Nowalskiego – Burmistrza Sejn, Przedstawicieli Fundacji im. Friedricha Eberta oraz reprezentantów okolicznych miejscowości.

Uczestnicy wymienili poglądy dotyczące zarządzania jednostkami samorządu terytorialnego, problemów, z którymi przyszło im się borykać oraz sukcesów, które już osiągnęli. Szczególną uwagę poświęcono wymianie dobrych praktyk np. w walce o poprawienie jakości powietrza na przykładzie województwa małopolskiego bądź w pozyskiwaniu oszczędności energetycznych. Doświadczenia w tej materii przedstawił Pan Jerzy Dwojak z Urzędu Miejskiego w Andrychowie.

Pomimo odwołanego spotkania w Bibliotece Publicznej, mieszkańcy naszej Gminy mieli wiele możliwości rozmów z Uczestnikami forum  np. podczas spacerów po wadowickim rynku, koncertu zespołu klezmerskiego „Berberys”, odwiedzin w Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, a nawet w drodze na Leskowiec.

W trakcie pobytu w Wadowicach nie mogło zabraknąć wizyty w Magistracie. Nasi Goście poznali sposób i charakter pracy wadowickich urzędników, zapoznali się z działalnością Biura Obsługi Mieszkańców. Odwiedzili również Punkt Informacji Turystycznej.

Uczestnicy 3. Spotkania Progresywnych Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów wspólnie przyznali, że ich dalsze działania skupią się na zrównoważonym rozwoju, oszczędnościach energetycznych, a także partycypacji mieszkańców w zarządzaniu jednostkami. Dialog społeczny to kluczowy element polityki progresywnej, który Uczestnicy zamierzają pogłębiać w codziennej pracy.

Włodarze z różnych części kraju byli pod ogromnym wrażeniem Papieskiego miasta. Malowniczo położone Wadowice stały się obowiązkowym punktem odwiedzin na mapie południowej Polski.

Wprowadzono: 7 września 2016