Pielgrzymi ożywili Wadowice!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Pielgrzymi ożywili Wadowice!

Wadowicki rynek wypełnił się roztańczonym i rozbawionym tłumem młodych ludzi. Na ulicach spotkacie pielgrzymów z USA, Kanady, Australii, Francji, Włoch, Kenii, Ghany, Singapuru, Filipin, Indonezji, Emiratów Arabskich, Omanu i Pakistanu.

Pielgrzymi ŚDM w Wadowicach / fot. Urząd Miejski Wadowice

Przez najbliższe dni nasze miasto odwiedzać będą pielgrzymi z całego świata uczestniczący w tzw. „Dniach w Diecezjach”. Pielgrzymi poznają dzięki temu zwyczaje, kulturę, atrakcje i mieszkańców różnych regionów Polski, dzięki czemu przygotowują się do lepszego przeżycia wydarzeń głównych, które rozpoczną się 26 lipca.

Wzmożony ruch odwiedzających panuje w wadowickich muzeach. Dom Rodzinny Ojca Świętego pracuje w zmienionych (dłuższych) godzinach wpuszczając 40-to osobowe grupy pielgrzymów co 10 minut.

Plac Jana Pawła II dzięki młodzieży m.in. z Ghany, USA, Francji czy Polski stał się rozśpiewaną estradą. Barwny korowód, głównie chrześcijan z Ghany zaprezentował żywiołowy program artystyczny połączony z grą na bębnach. Do zabawy spontanicznie włączali się też inni pielgrzymi.

Mamy nadzieję, że takie radosne sceny będą nam towarzyszyć przez kilkanaście najbliższych dni.

Wprowadzono: 19 lipca 2016