Piłkarskie podsumowanie sezonu w PUKS Karol Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Piłkarskie podsumowanie sezonu w PUKS Karol Wadowice

Wraz z zakończeniem roku szkolnego zakończyły się ligowe zmagania w rozgrywkach juniorów młodszych, trampkarzy młodszych, młodzików, orlików, żaków i skrzatów. Dobiegły końca również zajęcia w prowadzonym w klubie Piłkarskim Przedszkolu. Oto krótka prezentacja wyników osiągniętych przez poszczególne grupy repezentujące PUKS Karol Wadowice w rozgrywkach ligowych prowadzonych przez Małopolski Związek Piłki Nożnej.

Juniorzy młodsi, czyli nasza najstarsza grupa ligowa, w sezonie 2017/2018 rozegra swój pierwszy sezon w Małopolskiej Lidze Juniorów Młodszych. Cały sezon ciężkiej pracy zaowocował awansem do ligi wojewódzkiej, w której przyjdzie się zmierzyć z takimi zespołami jak Wisła Kraków, Hutnik Kraków, Sandecja Nowy Sącz czy Unia Tarnów. Juniorzy młodsi PUKS Karol Wadowice są jedną z trzech, obok Soły Oświęcim i Fabloka Chrzanów drużyną w Małopolsce Zachodniej w tych rozgrywkach. Skład zespołu na przyszły sezon jest bardzo mocny, a nowy trener Michał MIARKA pełen zapału do pracy. Jesteśmy przekonani, że przyszły sezon przyniesie wiele wspaniałych, sportowych doznań. Już dziś zapraszamy na spotkania ligowe i śledzenie wyników.

Trampkarze młodsi, są drugą drużyną PUKS Karol Wadowice grającą w najwyższej klasie rozgrywkowej na poziomie województwa małopolskiego – Małopolskiej Lidze Trampkarzy. Pierwszą część sezonu zespół zakończył niestety na przedostatnim miejscu w tabeli, na co wpływ miało niewątpliwie odejście pierwszego trenera Michała JAGIEŁKI, który kontynuuje dalszą karierę w MKS Chojniczanka Chojnice. Pod wodzą nowego trenera, Karola HABRZYKA zespół zakończył rundę wiosenną na 12 miejscu w tabeli i utrzymał się w rozgrywkach. Zespół PUKS Karol Wadowice w sezonie 2016/2017 był jedynym zespołem powiatu wadowickiego grający na tym poziomie rozgrywkowym w lidze wojewódzkiej. Przyszły sezon przyniesie nam mecze derbowe trampkarzy młodszych, ponieważ do ligi wojewódzkiej awansował zespół Beskidu Andrychów.

W przyszłym sezonie trenerem zespołu będzie dotychczasowy drugi trener – Marcin CEREMUGA.

Młodzik, to kolejny zespół PUKS Karol Wadowice, który pod wodzą trenera Kamila HOMLA reprezentuje nasze miasto w rozgrywkach Małopolskiej Ligi Młodzików. Zespół jest jedynym reprezentantem Małopolski Zachodniej w tych rozgrywkach. Zespół złożony z chłopców młodszego dla tej grupy rozgrywkowej rocznika, ogrywał się i zbierał doświadczenie w meczach z drużynami złożonymi z zawodników o rok starszych. Doświadczenie, to na pewno zaowocuje w przyszłym sezonie ponieważ zespół ponownie zagra w lidze wojewódzkiej. Wyczyn ten zasługuje na duże uznanie, ponieważ poziom ligi jest bardzo wysoki. Potwierdzeniem tego faktu jest spadek z rozgrywek drużyny Cracovii Kraków.

Bardzo obiecująco zapowiada się przyszły sezon, szykuje się sporo meczy z przeciwnikami z górnej półki, takich jak Wisła Kraków, AP 21 Kraków, AS Progres Kraków, Unia Tarnów czy Dunajec Nowy Sącz.

Ponadto drużyna młodzika wygrała w sezonie 2016/2017 kilka mocno obstawionych turniejów piłkarskich, odnosząc wiele wartościowych zwycięstw z teoretycznie mocniejszymi zespołami.

Pierwszym trenerem zespołu w nadchodzącym sezonie 2017/2018 będzie trener Zbigniew PYTLOWSKI.

Orlik, chłopcy roczników 2006 i 2007 rozgrywali swoje mecze w Wadowickiej Lidze Okręgowej Orlików. Zespół prowadzony przez trenera Marcina CEREMUGĘ okazał się na tym poziomie rozgrywkowym bezkonkurencyjny. Rozgrywki ligowe zakończył z dorobkiem 45 pkt. przegrywając tylko jedno spotkanie. W całym sezonie ligowym zespół strzelił 142 bramki tracąc zaledwie 26. Daje nam to średnią prawie 9 strzelonych bramek w jednym spotkaniu.

Swoją ogromną przewagę nad pozostałymi zespołami ligi potwierdził wygrywając finałowy turniej o Puchar Prezesa Podokręgu Wadowice.

W przyszłym sezonie PUKS Karol Wadowice w lidze orlików reprezentować będą dwa zespoły. Pierwszy, którego trenerem będzie Łukasz KONEFAŁA złożony z chłopców rocznika 2007 oraz druga drużyna chłopców z rocznika 2008 trenowana przez Kamila HOMLA.

Żaki, w klubie w sezonie 2016/2017 funkcjonowały dwie drużyny żaków. Pierwsza złożona z chłopców rocznika 2008 oraz druga z rocznika 2009. Chłopcy reprezentowali klub w rozgrywkach ligi żaków podokręgu wadowickiego.

Drużyna rocznika 2008 prowadzona przez trenera Daniela KUBARSKIEGO wielokrotnie zachwycała dojrzałością w grze obserwatorów na licznych turniejach sezonu halowego i otwartego. Pechowe II miejsce w grupie rozgrywkowej nie pozwoliło powalczyć o Puchar Prezesa Podokręgu Wadowice. W myśl zasady co nas nie zabije, to nas wzmocni. Wierzymy, że zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości. „Na otarcie łez” zostało zwycięstwo w halowym turnieju Żaków o Puchar Prezesa Podokręgu Wadowice.

Druga drużyna Żaków złożona z chłopców rocznika 2009 prowadzona przez trenera Zbigniewa PYTLOWSKIEGO dzielnie walczyła z chłopcami rocznika 2008. Niejednokrotnie „kradnąc” punkty teoretycznie mocniejszym rywalom, w tym także drugiemu zespołowi „Karola”.

W sezonie 2016/2017 mieliśmy także drużynę Skrzatów. Najmłodsi piłkarze rocznika 2010 pod wodzą trenera Kamila SIENKIEWICZA rozgrywali głównie mecze sparingowe i przygotowywali się do przyszłego sezonu, w którym będą reprezentować klub w lidze Żaków.

Łącznie w PUKS Karol Wadowice trenowało w sezonie 2016/2017 220 młodych piłkarzy i piłkarek. Oprócz grup ligowych, o których wspominaliśmy powyżej w klubie funkcjonują także:

  • 5 grup naborowych, w których doskonalą swoje piłkarskie umiejętności młodzi piłkarze aspirujący do grup ligowych;
  • 3 grupy piłkarskiego przedszkola, w których najmłodsi z najmłodszych adepci sztuki piłkarskiej pod opieka trenerów i rodziców stawiają pierwsze kroki w zabawie z piłka.

Oczywiście wszystkie drużyny PUKS Karol Wadowice brały licznie udział w różnych turniejach piłkarskich sezonu halowego i otwartego. Nie sposób ich wszystkich wymienić, szczegółowe informacje w tej sprawie można odnaleźć na stronie klubu www.karol-wadowice.pl

Wyniki osiągnięte przez nasze zespoły były zaczynem porozumienia partnerskiego jakie PUKS Karol Wadowice zawarł z drużyną WISŁY KRAKÓW. Na mocy tego porozumienia najzdolniejsi wychowankowie klubu mają okazję kontynuowania swojej kariery na najwyższym poziomie. Trenerzy PUKS Karol Wadowice będą czerpać szkoleniowe wzorce od trenerów krakowskiego klubu. W chwili obecnej w klubie z Krakowa grają z powodzeniem dwaj nasi wychowankowie – Kacper DURDA (rocznik 2001) oraz Miłosz STAWOWY (rocznik 1999). Trenerzy Wisły Kraków bacznie obserwują rozwój siedmiu zawodników klubu. Czy ktoś dołączy do nich?

Warto również wspomnieć, iż nasz wychowanek Szymon TUTAJ został po raz kolejny z zespołem Rekordu Bielsko-Biała futsalowym Mistrzem Polski – gratulujemy.

Przygotowania do kolejnego sezonu piłkarskiego rozpoczynamy pod koniec lipca. Tradycją lat poprzednich będziemy również prowadzić nabór do wszystkich drużyn piłkarskich. Chętnych do gry w klubie serdecznie zapraszamy do udziału w treningach naborowych. Szczegółowe informacje na stronie klubu www.karol-wadowice.pl i naszym facebooku.

Cała „Karolowa” rodzina zasługuje na słowa pochwały, szczególnie za zaangażowanie i ciężką pracę na treningach. Słowa podziękowania kierujemy także w stronę rodziców naszych piłkarzy, za ich zaangażowanie, zainteresowanie i poświęcenie w piłkarski rozwój swoich pociech.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy do naszych sponsorów, bez zaangażowania których funkcjonowanie klubu nie byłoby możliwe: CONHPOL, INTENSO, KOCIERZ HOTEL & SPA, MATSEN – producent materacy, ITNYS, NOWATECH, HAT-TRICK DRUKARNIA, PARK HOTEL ŁYSOŃ, REMAX.

Wprowadzono: 7 lipca 2017