Rozpoczynamy pracę nad Budżetem Obywatelskim w Gminie Wadowice!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ogólno-Organizacyjny / Rozpoczynamy pracę nad Budżetem Obywatelskim w Gminie Wadowice!

Dziś Radni i Radne Rady Miejskiej w Wadowicach przyjęli jednogłośnie (19 obecnych z 21 Radnych) uchwałę intencyjną w sprawie zainicjowania powstania Budżetu Obywatelskiego w Gminie Wadowice. Tym samym realizujemy jeden z postulatów Mieszkanek i Mieszkańców, rozpoczynamy prace na rzecz wydzielenia części budżetu Gminy na realizację Waszych projektów w Budżecie Obywatelskim (BO) Gminy Wadowice.

Przyjęliśmy następujący plan działań: planujemy wejście we współpracę z organizacją pozarządową (wyłonioną w formie konkursu), wspólnie z którą przeprowadzimy konsultacje i warsztaty dla Mieszkańców i Mieszkanek Gminy, których celem będzie wypracowanie zasad budżetu partycypacyjnego (obywatelskiego), a które następnie zostaną wpisane do uchwały Rady Miejskiej w sprawie powstania Budżetu Obywatelskiego w Gminie Wadowice. Burmistrz Wadowic zawiąże gminny zespół ds. powołania Budżetu Obywatelskiego, który przygotuje procedurę urzędową umożliwiającą wdrożenie Budżetu Obywatelskiego.

Planujemy, że na wiosnę będzie możliwe składanie lub wypracowanie projektów, następnie poddanym głosowaniu lub wyborze przez mieszkańców w warsztatach – w zależności od tego, na jakie metody wprowadzenia BO w Wadowicach zdecydują się mieszkańcy na etapie projektowania zasad. Realizacja wybranych projektów miałaby miejsce w 2019 roku. O wysokości środków finansowych na ten cel zdecydują Radni i Radne Rady Miejskiej na etapie planowana wydatków w budżecie na 2019 rok.

W Gminie Wadowice wchodzimy niewątpliwie na kolejny poziom uczestnictwa lokalnej społeczności we współdecydowaniu o  sprawach Gminy. Jesteś Mieszkańcem, Mieszkanką Gminy Wadowice? Chcesz decydować o tym, co będzie się działo w mieście? Masz pomysły na przestrzeń w której żyjesz? Chcesz coś zorganizować? Jeśli tak, to to działanie jest właśnie dla Ciebie. Na naszych stronach internetowych będziemy informować o kolejnych etapach działań. Zachęcamy do wzięcia w nich udziału i zmieniania Wadowic na lepsze.

Chcesz wiedzieć więcej, napisz: konsultacje@wadowice.pl

Wprowadzono: 19 lipca 2017