Uczestnicy Europ”Raid zawitali do Wadowic

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Uczestnicy Europ”Raid zawitali do Wadowic

16 sierpnia dotarli do Wadowic uczestnicy rajdu samochodowego Europ’Raid. Wieczór i noc spędzili nad Skawą, a kolejnego dnia planują zwiedzić Wadowice i Oświęcim, by następnie udać się do Pragi.

Europ'Raid w Wadowicach fot. Urząd Miejski Wadowice

Europ’Raid jest pierwszym w Europie rajdem, który ma na celu odkrywanie i promowanie walorów turystycznych i kulturowych krajów dawnego bloku wschodniego. Organizatorzy w każdej edycji przywożą dary w postaci 6 ton przyborów edukacyjnych dla szkół w najbiedniejszych częściach Europy. Uczestnicy rajdu podróżują wyłącznie samochodami Peugeot 205 i mają do przejechania ponad 10 000 km, 20 krajów w 23 dni.

Mapa rajdu

Wadowice były jednym z ostatnich przystanków na długiej trasie. Dla uczestników przygotowaliśmy ognisko przy którym do długich godzin nocnych można było porozmawiać z uczestnikami o przygodach, które przytrafiły się uczestnikom w czasie wyjazdu, ale także dowiedzieć się wiele o tym jak Francuzi wyobrażali sobie Polskę zanim tu przyjechali. Grupę ponad 200 osób przywitał nad Skawą burmistrz Mateusz Klinowski i razem z uczestnikami spędził czas przy ognisku. Młodzi Francuzi byli pod dużym wrażeniem zarówno miasta jak i naszej „Wenecji”. Wśród uczestników przeważają studenci, dla których jest to pierwsza okazja by poznać kraje byłego bloku wschodniego. Wszyscy zapewniają, że z każdego miejsca mają pozytywne wspomnienia. Liczymy, że również o Wadowicach wypowiadać się będą w samych superlatywach i w przyszłości do nas wrócą. Rajd z każdym rokiem cieszy się co raz większą popularnością. Organizatorzy planują, że w przyszłym roku uczestników może być ok. 500. Trzymamy kciuki i szerokiej drogi!

Wprowadzono: 17 sierpnia 2016