Wadowiczanie przebadani!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Ogólno-Organizacyjny / Wadowiczanie przebadani!

W minioną niedzielę, 8 września, w Parku Miejskim w Wadowicach odbyła się kolejna edycja cieszącej się wśród mieszkańców akcji „Zdrowe Wadowice”, poświęconej promocji i profilaktyce zdrowia oraz podniesieniu świadomości społecznej na temat współczesnych zagrożeń zdrowotnych.

Mieszkańcy Wadowic mogli tego dnia skorzystać z wielu bezpłatnych badań, m.in. w kierunku osteoporozy, USG tarczycy, USG doppler przepływu żył kończyn dolnych, echa serca, EKG, słuchu, ciśnienia krwi czy dermatoskopowych. Ponadto przygotowano różnego rodzaju warsztaty i prelekcje edukacyjno-profilaktyczne. Można było porozmawiać o żywieniu osób starszych i dzieci, o walce z otyłością, o ochronie przed chorobami przenoszonymi przez kleszcze, wziąć udział w szkoleniu z pierwszej pomocy czy w warsztatach pielęgnacji niemowląt prowadzonych przez Małgorzatę Paleczny, czyli znaną i lubianą „Mamę Fizjoterapeutę”.

„Zdrowe Wadowice” to szansa dla mieszkańców gminy na wykonanie pakietu bezpłatnych badań i konsultacji ze specjalistami. Akcję przeprowadziło NeuroCentrum, a finansowana była ze środków Gminy Wadowice.

Wprowadzono: 11 września 2019