Zapraszamy na Artystyczne wakacje z Biblioteką

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Zapraszamy na Artystyczne wakacje z Biblioteką

Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza na dwa cykle bezpłatnych, wakacyjnych zajęć, które odbywać się będą w każdy wtorek o godzinie 11:00. Obowiązują zapisy osobiste w Czytelni Wadowickiej Biblioteki Publicznej lub pod nr tel. 33 823 46 18.


Artystyczny Lipiec,  to cykl zajęć literacko – artystycznych dla dzieci w wieku 5-12 lat, którego celem jest dobra zabawa z książką oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i wyobraźni. Wszystkie spotkania oparte będą na bogatym księgozbiorze naszej biblioteki, przy wykorzystaniu książek, zarówno literatury pięknej, jak i popularnonaukowej. Tematem przewodnim tegorocznych zajęć będzie sztuka. Nie zabraknie też zagadek, rebusów, krzyżówek i różnych form zabaw ruchowych. Jednym słowem dobra zabawa gwarantowana!

Artystyczny Lipiec:
3 lipca – „Muzyka łagodzi obyczaje”
10 lipca – „Sztuka 3D – o rzeźbie”
17 lipca – „Literacki pociąg”
24 lipca – „Paleta letnich kolorów”
31 lipca – „Niezła sztuka”

Teatralny Sierpień, to cykl warsztatów teatralno – literackich dla dzieci i młodzieży w wieku 9-13 lat.
Zajęcia to idealny pretekst do zainteresowania się  literaturą i teatrem, odkrycia tajników sztuki teatralnej i kształtowania postawy świadomego twórcy i odtwórcy kultury. Sierpniowe warsztaty dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z programu „Partnerstwo dla książki”.

Teatralny Sierpień:

 • 7 sierpnia – „Gimnastyka języka”
 • 14 sierpnia – „Jak oswoić tremę”
 • 21 sierpnia – „Jak dobrze wejść w rolę”
 • 28 sierpnia – „Różne oblicza teatru”

Na wakacyjne zajęcia zaprasza również filia Wadowickiej Biblioteki Publicznej w Wysokiej. Młodym czytelnikom proponujemy niezwykłe i różnorodne zajęcia i zabawy. Spotkania pozwolą nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale również pobudzić wyobraźnię i fantazję dzieci.

Zajęcia wakacyjne w bibliotece przeznaczone są dla dzieci w przedziale wiekowym 5 – 12 lat i odbywać się będą w każdy poniedziałek w lipcu, od 10.00 – 11.00

 • 02.07.2018 r. – Origami w Bibliotece. Młodzi czytelnicy będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach poświęconych tradycyjnej sztuce składania papieru, która wywodzi się z Japonii. Jest metodą wspierającą rozwój dziecka, uczy dyscypliny, kształtuje zdolności manualne, a przede wszystkim uspokaja.
 • 9.07.2018 r. – Dobre obyczaje. Dowiemy się jak powinniśmy zachować się przy stole,
  w kinie, w klasie, podczas rozmowy telefonicznej, we własnym i cudzym domu, w czasie uroczystości, zabaw i uprawiania sportu. W czasie zajęć nie zabraknie czasu na zabawy i gry planszowe oraz konkursy plastyczne .
 • 16.07.2018 r. – Lato z Franklinem. W kolejny poniedziałek odbędzie się głośne czytanie książek o przygodach Franklina. Po czytaniu dzieci będą miały możliwość uczestniczenia
  w quizie oraz zajęciach plastycznych – Ilustracja wybranej przygody bohaterów.
 • 23.07.2018 r. – Łamigłówki i kalambury. Dla dzieci przygotowano liczne zabawy, pobudzające fantazję i trenujące umysł.
 • 30.07.2018 r. – Czy znasz polskie przysłowia?– zagadki, rymowanki. Konkurs z nagrodami.

Wprowadzono: 13 czerwca 2018