„Bo w bibliotece fajnie jest…” – czyli V edycja Nocy Bibliotek

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / „Bo w bibliotece fajnie jest…” – czyli V edycja Nocy Bibliotek

Kolejny nudny weekend przed komputerem? Nie tym razem! W sobotni wieczór (5 października) Wadowicka Biblioteka  Publiczna zaprosiła w swoje mury młodych ludzi, by wspólnie świętować V edycję ogólnopolskiej akcji „Nocy Bibliotek”.

W tym roku imprezę rozpoczęto kursem samoobrony, który poprowadził instruktor z Fundacji K2. Lekko nie było, o czym świadczyły bojowe okrzyki odbijające się echem po bibliotecznych korytarzach. Po ponad dwugodzinnym wysiłku fizycznym, licznych ciosach i kontratakach, zmęczeni, ale szczęśliwi „kursanci” mogli wreszcie odpocząć i zregenerować siły przy poczęstunku ufundowanym przez restaurację „Cud Malina”.

Po chwili wytchnienia i „podładowaniu baterii” na uczestników Nocy Bibliotek czekała kolejna atrakcja  – wizyta w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach. Dla młodych ludzi była to wyjątkowa okazja, by zobaczyć strażackie zaplecze i poznać specyfikację tego zawodu. Młodzież wzięła też udział w zajęciach edukacyjnych, poświęconych bezpieczeństwu i zasadom zachowania w obliczu zagrożenia pożarowego. Zamknięci w specjalnym, przeznaczonym do celów szkoleniowych pomieszczeniu, młodzi ludzie mogli na własnej skórze przekonać się, jak to jest być w pułapce, gdy dym wdziera się każdą szczeliną, a widoczność spada niemal do zera. Strażacy przeszkolili tez młodzież w zakresie udzielania pierwszej pomocy oraz opowiedzieli o różnych sytuacjach i interwencjach, które podejmują w ramach swojej pracy .

Mamy nadzieję, że tegoroczna „Noc Bibliotek”, była dla młodych ludzi nie tylko okazją do dobrej zabawy, ale przede wszystkim ciekawym i pouczającym doświadczeniem. Zapraszamy na kolejną edycję…już za rok!

Wprowadzono: 7 października 2019