Długi weekend? Tylko w Wadowicach!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Długi weekend? Tylko w Wadowicach!

Co będzie się działo w dniach 5-8 stycznia w Wadowicach? W najbliższy długi weekend czeka na Was wiele wydarzeń kulturalnych, z których warto skorzystać. Już dziś (5.01) swoją premierę ma spektakl „Ciotka Karola” przygotowany przez teatr „Nasz” z Kleczy Dolnej. Dla tych którym nie uda się obejrzeć  przedstawienia dzisiaj, dodatkowe terminy przewidziano również na sobotę i niedzielę. Do rozpoczęcia weekendu w pozytywnych rytmach zaprasza nas Pub Dawno Temu, który organizuje Jam Session. Z kolei dla rodziców z dziećmi pracownia CeraMikowa Jerzego Miki przygotowała cykl warsztatów z rękodzieła. Wadowickie kino zaprasza na seanse filmów: „Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie”, „Józef i Maryja”, „Po prostu przyjaźń” oraz transmisję opery – „Nabucco” Giuseppe Verdiego. Dokładne godziny seansów możecie sprawdzić tutaj.

Jak co roku w naszym mieście 6 stycznia o godz. 10:45 spod Klasztoru Ojców Karmelitów wyruszy w stronę pl. Jana Pawła II orszak Trzech Króli.

„Kędyż Go szukać” – tak brzmi zaproszenie na świąteczne widowisko muzyczne, które organizuje Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II. Magiczne, radosne dźwięki kolęd i pastorałek w mistrzowskim wykonaniu gwiazd zabrzmią 6 stycznia o godz. 15:30 w Sali wystawienniczo – teatralnej na Pl. Jana Pawła II 1 . Usłyszymy warszawskich i krakowskich artystów, m.in. Przemysława Brannego, Dariusza Kordka, Magdalenę Piotrowską, Łukasza Lecha. Całość wyreżyserował Krzysztof Jędrysek. Zaproszenia dostępne są w Kasie Muzealnej. Tego samego dnia, o godz. 18:00 Restauracja Mauers zaprasza na Koncert Kolęd i Pastorałek.

Atrakcje dla aktywnych przygotował Lider Sport organizując w sobotę (7.01) zajęcia jazdy na nartach. Jeśli macie ochotę na taneczne pląsy to zapraszamy do Kręgielni lub OSP w Kleczy na zabawę opłatkową. Z kolei Hotel Młyn Jacka przygotował bilety na spektakle „Tak, Kochanie!” i „Klau-stro-Fobia” w reżyserii Doroty Ruśkowskiej. Weekend najlepiej zakończyć koncertem Leny Czechowicz w WCK. Młoda artystka jest uczestniczką programów muzycznych takich jak: „Bitwa na Głosy”, „Szansa na Sukces” czy „Must Be The Music”. Podczas jej koncertu 8 stycznia 2017 r. usłyszymy najpiękniejsze kolędy w zupełnie nowych aranżacjach.

Szczegółowe informacje znajdziecie w naszym kalendarium.

Wprowadzono: 5 stycznia 2017