Gratka dla fanów kryminałów, czyli kolejni goście „CzyTOmanii”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Gratka dla fanów kryminałów, czyli kolejni goście „CzyTOmanii”

Fani literatury kryminalnej będą mieć powód do radości, bowiem w ramach Wadowickiego Festiwalu Książki do biblioteki publicznej zawitają dwie przedstawicielki tego gatunku:  Gaja Grzegorzewska i Katarzyna Puzyńska – pisarki młodego pokolenia, które odniosły prawdziwy sukces na rynku wydawniczym.

Gaja Grzegorzewska – „Krakuska” z urodzenia, filmoznawczyni z wykształcenia, pisarka z zawodu. Jedna z najciekawszych polskich autorek, twórczyni cyklu o prywatnej detektywce Julii Dobrowolskiej, felietonistka „Polityki”. Zasłynęła świetnymi powieściami kryminalnymi, które przyniosły jej Nagrodę Wielkiego Kalibru. Debiutowała w 2006 roku powieścią „Żniwiarz”. Od tego czasu wydała  kilka  powieści kryminalnych m.in. „Noc z czwartku na niedzielę” , „Orchidea”, „Topielica”, „Grób” , „Betonowy pałac”, „Kamienna noc”.

Gaja Grzegorzewska

Katarzyna Puzyńska – z wykształcenia psycholog. Przez kilka lat pracowała jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Teraz całkowicie skupiła się na realizowaniu swojej największej pasji, czyli pisaniu. Debiutowała doskonale przyjętą książką „Motylek”, która rozpoczyna sagę o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Seria o Lipowie to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale także powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym, które porównywane są do książek Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku Camilli Läckberg. Do tej pory spod pióra Katarzyny Puzyńskiej wyszły, takie powieści jak:  „Więcej czerwieni” , „Trzydziesta pierwsza”, „Z jednym wyjątkiem” ,  „Utopce”, Łaskun” , „Dom Czwarty”. W czerwcu ukaże się najnowsza książka autorki  „Czarne Narcyzy”.

Katarzyna Puzyńska

Na spotkanie z Gają Grzegorzewską zapraszamy 2 czerwca (piątek) o godz. 17:00 (impreza przeznaczona dla dorosłych i młodzieży). Natomiast Panią Katarzynę Puzyńską będziemy gościć w Wadowickiej Bibliotece Publicznej 4 czerwca (niedziela)  o godz. 17:00. Serdecznie zapraszamy!

Szczegółowy program „CzyTOmani” na plakatach i naszej stronie http://biblioteka-wadowice.pl/index.php?id=news&n=411&p=1

Wprowadzono: 23 maja 2017