Harcerze godnie upamiętnili dwie ważne rocznice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Harcerze godnie upamiętnili dwie ważne rocznice

We wtorkowe popołudnie 1 sierpnia 2017 roku kilkudziesięciu harcerzy ZHP z Hufca Ziemi Wadowickiej upamiętniło na wadowickim rynku dwie ważne rocznice: 73-lecie wybuchu Powstania Warszawskiego oraz święto 12 Pułku Piechoty Ziemi Wadowickiej.

O godzinie 15:00, pomimo uciążliwego upału, młodzi patrioci wyszli na wadowicki rynek i pobliskie ulice w pełnym umundurowaniu, z biało czerwonymi opaskami na rękach, aby przypomnieć i upamiętnić udział w Powstaniu dzieci i młodzieży, harcerzy Szarych Szeregów oraz aby jednocześnie uczcić święto 12. Pułku Piechoty.

Młodzież rozdawała specjalnie przygotowane na tę okazję kartki z kalendarza z datą 1 sierpnia 1944, pocztówki oraz naklejki. W tle z głośników rozbrzmiewały powstańcze piosenki. Mieszkańcy, turyści oraz pielgrzymi mogli też zrobić sobie zdjęcia przy ustawionej okolicznościowej makiecie.

Przed godziną 17:00 Harcerska Grupa Rekonstrukcji Historycznej wystawiła wartę honorową, a równo o 17:00 w godzinę „W” na budynku wadowickiego magistratu zawyły syreny alarmowe. Miasto, podobnie jak cała Polska, zatrzymało się aby uczcić pamięć powstańców minutą ciszy. Przy tablicy znajdującej się na ścianie Bazyliki ONMP, poświęconej pamięci żołnierzy 12 Pułku Piechoty, złożone zostały kwiaty i znicze.

Źródło zdjęć: www.wadowiceonline.pl

Wprowadzono: 2 sierpnia 2017