Imieniny Przedszkola Publicznego Nr 2 w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Imieniny Przedszkola Publicznego Nr 2 w Wadowicach

Imieniny Przedszkola Publicznego nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego w Wadowicach

W Przedszkolu Publicznym nr 2 im. Kornela Makuszyńskiego, popularnym “Koziołku”, jak co roku świętowano uroczyste Imieniny Przedszkola. W tym roku odbyły się one 29 listopada 2017r. Tego dnia wszystkie grupy przedszkolne zebrały się w grupie starszaków, gdzie „Orły” zaprezentowały bajkę pt.

„O tym jak Koziołek Matołek odwiedzał kraje europejskie.”

Specjalnie na tą okazję scenariusz przedstawienia napisała nauczycielka pani Renata Czajecka, która wspólnie z panią Agnieszką Sroką-Głąb i panią Edytą Blak przygotowały młodych aktorów do występu. Piękna bajka opowiadała o niesamowitych przygodach Koziołka Matołka, który wędrował przez kraje Europy: Włochy, Francję, Wielką Brytanię, Irlandię, Belgię, Holandię, Niemcy i Austrię, aż dotarł do Polski, pod sam Giewont. Młodzi aktorzy wykazali się wspaniałym kunsztem aktorskim, znajomością europejskich tańców oraz umiejętnościami językowymi – śpiewali piosenki w języku angielskim oraz po francusku.

Ale to nie koniec świętowania! W czwartek 30 listopada „Orły” powtórzyły swoje przedstawienie dla kolejnych gości, wśród których była zastępczyni Burmistrza Wadowic pani Ewa Całus. Przybyły także dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 5, dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 i nr 5. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem gry aktorskiej dzieci oraz umiejętności reżyserskich i scenograficznych pań pracujących w grupie starszaków.

Jeszcze jutro “Koziołka” odwiedzą dzieci z Przedszkola Publicznego nr 3 oraz kolejne grupy ze Szkoły Podstawowej nr 1 i nr 5.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z przedstawienia!

Wprowadzono: 30 listopada 2017