Koniec marca pod znakiem piłki ręcznej

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Koniec marca pod znakiem piłki ręcznej

W poniedziałek 19 marca odbył się kolejny turniej międzyszkolny w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. O miano najlepszej szkolnej drużyny w piłce ręcznej chłopców walczyło 8 ekip. Zawody rozegrano w dwóch salach, w SP nr 2 i SP nr 4 w Wadowicach, co pozwoliło na zachowanie odpowiedniego czasu gry (2×10 minut) i uniknięcie ewentualnych przypadkowych wyników.

W zawodach świetnie spisali się podopieczni Marcina Sulikowskiego z SP nr 4 w Wadowicach, zdobywając w czterech meczach aż 67 goli. Przyznać trzeba, że w finale wysoko poprzeczkę postawiła im ekipa pana Andrzeja Bańdury – SP nr 5. „Piątka” dzielnie walczyła zwłaszcza w pierwszej połowie, jednak ostatecznie musiała uznać wyższość drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 4. Zwycięzcy przygotowują się teraz do finału powiatowego, który odbędzie się 10 kwietnia i którego „Czwórka” będzie gospodarzem.

W środę 21 marca na parkiet sali gimnastycznej w Choczni wbiegły dziewczęta, tym razem sześć drużyn. Spotkania były bardzo zacięte. Podopieczne pana Tomasza Piekarczyka z drużyny gospodarzy nie dały jednak szans żadnej drużynie. W finale spotkały się z rewelacyjnie spisującymi się zawodniczkami z Kleczy Dolnej. Ekipa z Choczni nie pozwoliła sobie jednak wyrwać tytułu i po raz kolejny wygrała finał gminny, awansując w ten sposób do finału powiatowego. Powodzenia dziewczyny!

W przyszłym tygodniu we wtorek 10 kwietnia na parkiecie Sali SP nr 2 powalczą chłopcy z klas szóstych, a w piątek dziewczęta na sali w Choczni. Kto awansuje do powiatów?

Wprowadzono: 5 kwietnia 2018