Legendy motoryzacyjne PRL przybędą do Wadowic

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Legendy motoryzacyjne PRL przybędą do Wadowic

Motolegendy PRL

MotoLegendy PRL-u to impreza, która zrzesza pasjonatów zabytkowych samochodów. Tegoroczna 8. edycja odbędzie się już 15 czerwca 2017 r. Kierowcy historycznych pojazdów wystartują z Gorlic, a ich miejscem docelowym będą Wadowice. 15.06. w godzinach wieczornych, na gorlickim rynku odbędzie się koncert naszej rodzimej Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej, która tego dnia specjalnie przyjedzie z Wadowic, aby umilić czas zlotowiczom i zaprezentować swój repertuar.

Następnie w piątek, 16 czerwca, od godzin porannych odbywać się będzie rejestracja uczestników. Około godziny 12-ej Burmistrz Miasta Gorlice dokona oficjalnego otwarcia imprezy, po czym wszyscy wyruszą w drogę do Wadowic, zatrzymując się po drodze na rynku w Limanowej. O godz. 22:00 w Wadowicach  na Pl. Jana Pawła II zapraszamy ma specjalny nocny występ Gorlickiego Teatru Eksperymentalnego GCK „ERGO”.

Sobota, 17 czerwca, to dzień prezentacji pojazdów na placu Jana Pawła II w Wadowicach (od godz. 9:00) oraz zwiedzanie Muzeum Papieskiego.

Ciekawostką zlotu będzie samochód marki Opel ADMIRAŁ z 1972 roku, którego użytkownikiem był Ks. Kardynał Karol Wojtyła!

Drugim pojazdem związanym z wizytami Jana Pawła II będzie Fiat 125p w wersji „Jamnik” wykorzystywany do obsługi wizyt Papieża w Polsce.

Zapraszamy wszystkich posiadaczy pojazdów „z minionej epoki” do udziału w zlocie lub tylko do pokazania swojego pojazdu podczas sobotniej prezentacji na rynku w Wadowicach.

Szczegółowe informacje: http://motolegendy.pl/

Motolegendy PRL

Wprowadzono: 6 czerwca 2017