Młodzi Niemcy z Marktl po latach odwiedzili Wadowice

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Młodzi Niemcy z Marktl po latach odwiedzili Wadowice

W sobotę 2 czerwca 2018 roku zakończyła się trwająca pięć dni wymiana uczniowska w Szkole Podstawowej nr 4 w Wadowicach, w której uczestniczyła niemiecka młodzież z Marktl am Inn. Bawarczycy z miasta rodzinnego papieża Benedykta XVI już w przeszłości odwiedzali Wadowice, również młodzi Polacy wyjeżdżali z wizytą do swoich niemieckich rówieśników.

Wadowice są związane z Marktl aktem zbliźniaczenia od 2006 roku, a jednym z głównych filarów naszej współpracy były i są wymiany szkolne. Obecny na pożegnaniu Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski podkreślał, że takie inicjatywy są nieocenione i stanowią istotny element budowania wspólnej Europy, opartej na wzajemnym poznaniu, zrozumieniu i tolerancji dla innych kultur.

W czasie tych kilku dni młodzież obu krajów wspólnie uczestniczyła w różnorodnych zajęciach i warsztatach, odwiedziła Kraków i muzeum w Auschwitz, rozegrała mecz piłki nożnej i bawiła się na pływalni Delfin. Niemców w tradycyjnych strojach bawarskich można było spotkać również podczas procesji w święto Bożego Ciała. Wspólne chwile minęły szybko, lecz uczniowie z obu krajów już dziś planują za rok spotkać się po drugiej stronie granicy.

Projekt wymiany uczniowskiej dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Wprowadzono: 4 czerwca 2018