Muzeum Miejskie otwiera Wadowicką Szkołę Genealogów

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Muzeum Miejskie otwiera Wadowicką Szkołę Genealogów

Od dłuższego już czasu systematycznie wzrasta zainteresowanie genealogią i poszukiwaniami rodzinnych korzeni. Brakuje jednocześnie edukacji w tej dziedzinie i możliwości poznania zarówno narzędzi niezbędnych do prowadzenia badań jak i umiejętnego korzystania ze źródeł. Zaradzi temu nowy projekt Muzeum Miejskiego nazwany „Wadowicka Szkoła Genealogów”. Mogą wziąć w nim udział zarówno ci, którzy pierwsze doświadczenia z poszukiwaniami przodków mają już za sobą, jak i osoby, które dopiero zaczynają swoją pasjonującą podróż w przeszłość.

Fachowcy i doświadczeni w genealogicznej materii pasjonaci pokażą, jak odczytać na nowo stary album czy domowy pamiętnik, gdzie szukać i jak znaleźć najważniejsze informacje oraz jak odczytywać zapiski w dokumentach. Oprócz spotkań, warsztatów i pokazów zaplanowano także wycieczki do archiwów w Krakowie i Bielsku-Białej.

Zapisy do „Wadowickiej Szkoły Genealogów” przyjmowane są w Muzeum Miejskim. Trzeba się jednak spieszyć bo liczba miejsc jest ograniczona.

Dzięki współfinansowaniu projektu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego nauka oraz wszystkie zaplanowane w ramach szkoły wycieczki są bezpłatne.

Projekt zainauguruje wykład dr. Tomasza Graffa, opiekuna naukowego „Wadowickiej Szkoły Genealogów”, który odbędzie się  16 maja 2017 r. w Muzeum Miejskim na ul. Kościelnej.

Wprowadzono: 25 kwietnia 2017