Najlepsi polscy fagociści przyjadą do Wadowic!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Najlepsi polscy fagociści przyjadą do Wadowic!

Jedyne takie wydarzenie w Polsce! Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński zaprasza na współorganizowany przez Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia w Wadowicach i Gminę Wadowice IV Ogólnopolski Festiwal Fagotowy, już 10 – 11 stycznia 2020 r. w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach przy ul. Legionów 11.

Wadowice coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność na kulturalnej mapie Polski. Tym razem wydarzenie dedykowane jest fagocistom, którzy przyjadą do nas z najdalszych zakątków kraju.

Inicjatorem powstania festiwalu jest Jan Kamiński, absolwent klasy fagotu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, nauczyciel klasy fagotu w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach, od 17 lat jej dyrektor. Jego celem jest podnoszenie poziomu nauczania na tym pięknym, ale trudnym instrumencie oraz jego popularyzacja wśród słuchaczy. Festiwal organizowany jest we współpracy z wykładowcami uczelni muzycznych i jest jedyną tego typu imprezą w Polsce.

Wszystkich chętnych zapraszamy na wieczorne koncerty otwarte dla publiczności:

piątek (10.01) godz. 19.00 – Arek Adamczyk, Kristian Oma Ronnes, Karolina Borodacz, Beniamin Lewi, Jacek Płóciennik, Maksymilian Mirowski

sobota (11.01) godz. 19.00 – Arek Adamczyk – fagot, Piotr Kiełbiński dyrygent, Orkiestra Symfoniczna Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach.

Zapraszamy serdecznie, wstęp wolny!

 

 

Wprowadzono: 9 stycznia 2020