Tydzień Sportu w Gminie Wadowice

Tydzień Sportu w Gminie Wadowice

W dniach 16-24 czerwca 2018 r. w Gminie Wadowice obchodzić będziemy Tydzień Sportu, który obfitować będzie w różne wydarzenia o charakterze sportowym i edukacyjnym, m.in:  turnieje, zawody, zajęcia ruchowe czy maraton zumby. Koordynatorem wydarzenia jest animator Orlika. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym programem wydarzeń.

Plan Tygodnia Sportu:

  • 16 sobota:
    Pl. Jana Pawła II – Piknik Streetball. Kategorie wiekowe: 2010-2008; 2007-2005; 2004-2002
    Zgłoszenia w dniu turnieju do 9:00. Kategorie dzieci i młodzieży – za darmo.
    Kategoria open – wpisowe 50 zł. Gwiazdy imprezy: Ewelina Kobryn, Cezary Trybański
  • 17 niedziela:
    Orlik – 9:00-12:00 - konkursy i gry dla dzieci przedszkolnych i rodziców.   
    Konkurencje dla rodziców z dziećmi.
  • 18 poniedziałek:
    Orlik – Zawody dla dzieci z rocznika 2005-2006 w godzinach : 8:00-12:00
    Turniej:
    piłki nożnej dla dziewcząt – SP 2 Wadowice,
    - Siatkówka – składy mieszane 2+2 – 4x4 – SP Wysoka.  
    - Strefa sprawności indywidualnej: Trójbój – Rzut piłką lekarską 3 kg, Skok w dal z miejsca, slalom sprawnościowy – SP 1 Wadowice.  Klasyfikacja indywidualna.
    Szkoły główne: SP 1 Wadowice, SP 2 Wadowice, SP Wysoka.
    Zgłoszenia do zawodów: w dniu zawodów do 8:00.  

    Tura wieczorna:
    17:00-18:00 zajęcia ogólnorozwojowe typu Crosffit dla młodzieży 12-18 lat .
    18:00-19:00 zajęcia typu aerobik .
    19:00-20:00 zajęcia typu fitness.
  • 19 wtorek:
    Orlik: Zawody dla dzieci z rocznika 2002-2004. 8:00-12:00
    Turnieje:
    - Piłka nożna dla dziewcząt – SP 5 Wadowice,
    - Zawody w Triobasket dla chłopców -  SP 4 Wadowice
    - Strefa sprawności indywidualnej: Trójbój - Pchnięcie kulą, Skok w dal z miejsca, slalom sprawnościowy - SP 2 Chocznia.
    Szkoły główne: SP 4 Wadowice + SP 2 Chocznia  + SP 5 Wadowice

    Tura wieczorna:
    17:00-18:00 zajęcia ruchowe dla dzieci 7-12 lat.
    18:00-19:00 zajęcia ogólnorozwojowe typu Crosffit.
    19:00-20:00 zajęcia typu aerobik.
  • 20 środa:
    Orlik: dla dzieci 2007-2008 i 2009-2010 w godzinach: 8:00-12:00
    - turnieje 3x3 piłka nożna – maksymalnie 4 drużyn ze szkoły w roczniku.
    Strefa sprawności indywidualnej: konkurs celności, tor zwinnościowy, bieg po kopercie.
    Szkoły główne: SP Klecza Dolna +  SP Jaroszowice + SP Pod Kopcem + SP Babica

    Tura wieczorna:
    17:00-18:00 zajęcia typu aerobik.
    18:00-19:00 zajęcia ruchowe dla dzieci 7-12 lat.
    18:00-19:30 zajęcia biegowe w kategorii 15 lat i starsi – "Z bieganiem Ci do Twarzy” prowadzi Tomasz Mlost.
    19:00-20:00 zajęcia ogólnorozwojowe typu Crosffit.
  • 21 czwartek:
    - Orlik –dla dzieci z rocznika: 2006-2008, w godzinach: 8:00-13:00
    - Piłka ręczna chłopcy i dziewczęta -  8:00-10:00, SP 1 Chocznia.
    - Rugby Tag rozgrywki składy mieszane (system pucharowy 10:00-12:00) -gra po 6 zawodników.
    Zasady gry:
    https://www.youtube.com/results?search_query=rugby+tag+na+orliku+zasady
    - Strefa sprawności indywidualnej: Konkurs celności, rzut w dal piłeczką do tenisa, bieg na 400 metrów.  SP Ponikiew i SP Stanisław Górny, SP Zawadka.
    Szkoły główne:  SP 1 Chocznia, SP Ponikiew i SP Stanisław Górny, SP Zawadka

    14:00 : Wręczenie nagród najlepszym sportowcom i szkołom w roku szkolnym 2017/2018 w kategorii IMS i IDZ.
    (Sala Sesyjna - Urząd Miejski)

    Tura wieczorna:
    Maraton ZUMBY:
    18:00-19:00 zajęcia biegowe dla dzieci 10-14 lat - "Z bieganiem Ci do Twarzy” prowadzi Tomasz Mlost.
    19:00-19:50 Fitdance – Anna Sabuda: Zumba
    20:00-20:50 Fitdance – Anna Sabuda: Tenban
  • 23/24  Sobota i niedziela:
    Orlik – Puchar Burmistrza w piłce nożnej w kategorii Open.

    Galeria zdjęć