Rodzinne rozgrywki szachowe w SP Nr 1 w Wadowicach

Rodzinne rozgrywki szachowe w SP Nr 1 w Wadowicach

Turniej szachowy

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II drugi rok uczestniczy w projekcie "Edukacja przez szachy w szkole". Uczniowie klas drugich i trzecich w ramach obowiązkowych zajęć uczą się gry w szachy. Aby spopularyzować tę grę propagować, zachęcić do spędzania czasu wolnego w gronie najbliższych, szkoła zorganizowała rodzinny turniej szachowy.

Do turnieju, który odbył się 26 listopada, zgłosiło się 10 par. Każda drużyna składała się z ucznia "Jedynki" oraz spokrewnionej osoby (był starszy brat, mama, dziadek oraz tatusiowie). Każdy zagrał po 5 partii szachowych. Panowała miła, rodzinna atmosfera. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia - pan Adam Madej z Klubu Szachowego "Wieża".

Turniej wygrała drużyna w składzie: Jakub i Marek Karpińscy. 2. miejsce zajęła Marta Gibas z tatą Marianem. 3. miejsce przypadło Mateuszowi Przystałowi, który grał z mamą Aleksandrą.

Szachowe potyczki są kolejnym działaniem szkoły organizowanym w ramach grantu "Rodzina to jest to!" we współpracy ze Stowarzyszeniem Zdrowych Miast Polskich.

    Galeria zdjęć

  • Turniej szachowy
  • Turniej szachowy
  • Turniej szachowy
  • Turniej szachowy