Nie ma na nich mocnych. Hattrick drukarzy z Wadowic

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Nie ma na nich mocnych. Hattrick drukarzy z Wadowic

Za nami druga edycja Gminnej Orlikowej Ligi Amatorów. Tytuł obroniła Drukarnia Wieloformatowa Sigma. Najlepsze trzy drużyny otrzymały puchary oraz vouchery na kwoty odpowiednio 1000 zł, 700 zł i 500 zł do wykorzystania w sklepie sportowym. Tak kończy się  piłkarski rok na orliku. Zapraszamy na  krótkie podsumowanie.

DSC 7315 - Nie ma na nich mocnych. Hattrick drukarzy z Wadowic

Zanim rozpoczęły się jesienne rozgrywki GOLA, wzorem ekstraklasy i wielu zagranicznym lig,  rozegrano swego rodzaju Superpuchar Orlika o Mistrzostwo Powiatu Wadowickiego. Naprzeciw siebie stanęli zwycięzcy wiosennych lig orlikowych w Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach. Po zaciętym spotkaniu mistrzem powiatu wadowickiego została Drukarnia Wieloformatowa Sigma, która pokonała Wiślacką Kalwarię 9:8.

Drukarze z Wadowic zaliczyli w tym roku hattricka, ponieważ jesienna edycja GOLA także należała do nich. W pięciu spotkaniach zdobyli komplet punktów, strzelając ponad 100 bramek. Drugie miejsce zajęła drużyna Black Grass, a na najniższym stopniu podium stanęli piłkarze Allbag. Królem strzelców jesiennej edycji został Krzysztof Dyrcz z dorobkiem 39 goli, a najlepszym bramkarzem Dawid Harańczyk.

Puchary i nagrody wręczono na sali sesyjnej Urzędu Miasta, gdzie zaproszono przedstawicieli czołowych ekip. Podczas spotkania burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński pogratulował zwycięzcom i zaprosił ich do udziału w II Mikołajkowym Pucharze Burmistrza w Halówkę, który odbędzie się w weekend 6-8 grudnia 2019 roku.

Tak kończy się tegoroczny sezon piłkarski na wadowickim orliku. Warto dodać, że oprócz dwóch edycji GOLA, w czerwcu odbył się również Puchar Burmistrza. Z kolei przez lipiec i sierpień animator orlika Tomasz Lechowicz zorganizował „wakacyjne poniedziałki na orliku” , w których wzięło udział 25 dzieci. Dzieciaki, a zwłaszcza ich rodzice, byli zachwyceni taką formą zajęć, co można zauważyć w komentarzach na Facebooku.

Wprowadzono: 22 listopada 2019

-