„Nie samą służbą wojsko żyje” – gra miejska

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / „Nie samą służbą wojsko żyje” – gra miejska

Gdzie toczyło się życie towarzyskie oficerów 12 Pułku Piechoty? Jakim oddawali się rozrywkom? Gdzie znajdowała się Wojskowa Spółdzielnia Spożywcza „Świt” i w co można była się w niej zaopatrzyć? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź podczas niedzielnej gry miejskiej.

Muzeum Miejskie oraz Scherlock Wadowice zapraszają na grę miejską „Nie samą służbą wojsko żyje”, w której można wziąć udział w najbliższą niedzielę, 15 września. Uczestnicy wcielą się w rolę przedwojennych podoficerów 12 Pułku Piechoty i wyruszą na poszukiwanie swojego dowódcy. W drodze, która wiedzie do różnych miejsc związanych z wadowicką „dwunastką”, czekają liczne zagadki i zadania do wykonania. Gra jest podróżą do Wadowic lat 30. XX wieku i poznaniem wojska od jego innej, nieoczywistej strony – życia codziennego, rozrywek kulturalnych i towarzyskich.

Trwająca ok. 60 minut gra skierowana jest zarówno do młodzieży i dorosłych jak i do chcących spędzić ciekawie niedzielne popołudnie rodziców z dziećmi. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Do uczestnictwa w grze można zgłaszać się indywidualnie lub w grupach – zespoły powinny liczyć od dwóch do pięciu osób. Zapisy prowadzone są indywidualnie w biurze Muzeum Miejskiego na Kościelnej 4 lub pod numerem telefonu (33) 873 81 00.

Zostały jeszcze wolne miejsca od godziny 15.00 do 16.00.

Gra miejska „Nie samą służbą wojsko żyje” jest kolejnym elementem projektu „Przedwojenne tradycje pułkowe w Wadowicach”, które Muzeum Miejskie w Wadowicach realizuje w ramach programu „Patriotyzm jutra” przy finansowym wsparciu Muzeum Historii Polski.

Wprowadzono: 13 września 2019