Nuda się nie uda, czyli wakacje w mieście

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Nuda się nie uda, czyli wakacje w mieście

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Dzieci już wypatrują beztroskiego czasu wakacji, ale rodzicom nierzadko sen z oczu spędza wizja konieczności zapewnienia pociechom opieki na okres dwumiesięcznego odpoczynku od szkoły. Drogich rodziców uspokajamy – wakacje w mieście mogą się obyć bez większego stresu. Na ratunek ruszają liczne instytucje, organizacje, stowarzyszenia i prywatne firmy, które przygotowały bogatą ofertę zajęć, wycieczek i półkolonii dla dzieci i młodzieży. Każdy znajdzie coś dla siebie, na nudę nie ma szans!

Biblioteka Publiczna w Wadowicach zaprasza na cykl zajęć literacko – artystycznych „W kolorach i szarości” w każdy poniedziałek od godz. 10.00. Swoje zajęcia przygotowała również filia Biblioteki w Wysokiej. Warsztaty „Z biblioteką wszystko potrafię” odbywać się będą w czwartki od 14-16. Bogaty program oferuje Ognisko Pracy Pozaszkolnej – w ofercie liczne wycieczki i warsztaty już od pierwszego tygodnia wakacji. W ramach „Radosnych czwartków 2017” dzieci i młodzież będą mogły też uczestniczyć w wycieczkach organizowanych przez Parafię Ofiarowania NMP w Wadowicach.

W mieście nie zabraknie licznych półkolonii: WSIS Klub Abstynentów Victoria organizuje trzy dwutygodniowe turnusy, również Fundacja Sowiarnia dostarczy mnóstwa atrakcji podczas swoich czterech dwutygodniowych półkolonii. Dla miłośników sportu swój program przygotował PUKS Karol – do wyboru dwie półkolonie z zajęciami z piłki nożnej i pływania. Mali konstruktorzy z pewnością ucieszą się z zajęć z Robokulką, tam będzie można uczestniczyć w tygodniowych turnusach w czterech terminach do wyboru. Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne Otwarte Horyzonty w drugiej połowie lipca organizuje „Wehikuł czasu”, czyli  półkolonię fotograficzną, a harcerze z Hufca Ziemi Wadowickiej zapraszają najmłodszych na półkolonię na przełomie lipca i sierpnia. Tych, którzy chcą podszkolić swój angielski zaprasza McGregor Language Schools Wadowice, w ofercie półkolonia English + Tennis, natomiast Fitdance zaprasza na trzy turnusy półkolonii taneczno-bajkowych.

Wszystkim, którzy marzą jednak, aby choć na chwilę zmienić otoczenie, wychodzą naprzeciw niezawodni harcerze, którzy jak co roku organizują obóz harcerski i kolonię zuchową w Pogorzelicy, a także dwa pięciodniowe biwaki w niedalekim Zalesiu. Obóz, tym razem sportowy, planuje również Stowarzyszenie na Rzecz Upowszechniania Kultury Fizycznej i Sportu ALPS, a MKS Skawa Wadowice końcem lipca wyjeżdża na kolonię sportowo-rekreacyjną w Sztutowie. Nad wodę zabiera LiderSport, który już w pierwszy tydzień wakacji organizuje obóz żeglarsko-kajakowy.

Jak widać, wakacje w mieście nie muszą być nudne. Dla każdego znajdzie się coś interesującego.

Więcej szczegółów o wakacyjnej ofercie dla dzieci i młodzieży TUTAJ.

Wprowadzono: 16 czerwca 2017