Od 15 lat dają szansę na lepsze jutro! Jubileusz Stowarzyszenia

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Od 15 lat dają szansę na lepsze jutro! Jubileusz Stowarzyszenia

Zmienili życie wielu niepełnosprawnych dzieci z naszej Gminy. Potrafią skutecznie działać i robią to już od 15 lat – Stowarzyszenie Rodziców i Opiekunów Dzieci Niepełnosprawnych „Dać Szansę” w Wadowicach w niedzielę 14 stycznia 2018r. świętowało jubileusz swojej działalności. Na gali prowadzonej przez Panią Prezes Fundacji Bogumiłę Jończyk obecny był Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, Wiceburmistrzyni Ewa Całus, samorządowcy z Powiatu Wadowickiego oraz rodzice – pomysłodawcy i założyciele Stowarzyszenia.

Wicemarszałek Wojciech Kozak złożył na ręce Pani Prezes Bogumiły Jończyk podziękowania za minione lata działalności i gratulował skutecznego wypełniania szlachetnej misji niesienia pomocy najbardziej potrzebującym, otaczania ich wsparciem i tworzenia wyjątkowego klimatu życzliwości. Burmistrz Mateusz Klinowski dziękując Stowarzyszeniu wyraził również swoje szczere uznanie dla działań dla wszystkich jego współpracowników oraz ludzi dobrej woli, którzy angażują się w pracę na rzecz niepełnosprawnych dzieci z naszej Gminy. Życząc wielu sukcesów i dalszego rozwoju w kolejnych latach, Mateusz Klinowski wręczył Stowarzyszeniu list gratulacyjny i miły prezent – radioodtwarzacz, który z pewnością przysłuży się podopiecznym. Wiceburmistrzyni Ewa Całus podkreśliła, że Wadowice wiele zawdzięczają Stowarzyszeniu, bez którego nasze miasto byłoby zupełnie innym miejscem.

Głównym celem „Dać Szansę” jest działalność na rzecz osób poszkodowanych i wykluczonych, w szczególności dzieci niepełnosprawnych, w zakresie wychowania, edukacji, pomocy społecznej, ochrony i promocji zdrowia, a także poszkodowanym w wypadkach i wymagającym rehabilitacji. Dzieci objęte opieką, poprzez możliwość korzystania z bezpłatnej, kompleksowej rehabilitacji zdrowotnej i społecznej, mogą przełamać własne ograniczenia, rozwijać pasje oraz realizować marzenia.

Przypominamy, iż Stowarzyszenie jest organizatorem akcji „Buduj razem z nami”, która ma na celu stworzenie Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjno-Terapeutycznego – funkcjonalnego budynku w pełni przystosowanego dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Pozwolenie na budowę uzyskano w 2016 roku a podczas obchodów Światowych Dni Młodzieży w Krakowie Papież Franciszek pobłogosławił i poświęcił kamień węgielny pod budowę.

Dzięki pomocy ludzi dobrej woli oraz licznym zbiórkom zakończono pierwszy etap budowy i 13 grudnia 2017r. nastąpiło uroczyste przekazanie na ręce Pani Prezes Bogumiły Jończyk. W etapie tym oddano budynek, w którym mieścić się będzie część sal zajęciowych, Punkt Przedszkolny, Ośrodek Rewalidacyjno-Wychowawczy, Niepubliczna Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna. W drugim etapie odbędzie się budowa kolejnej części CERT, w której znajdą się m.in. sale Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz mieszkania interwencyjne.

W dalszym ciągu zachęcamy do włączenia się w akcję budowy CERT. W planach jest jeszcze wiele prac wykończeniowych, a także rozpoczęcie drugiego etapu budowy – równie wymagającego, co pierwszy. Szczegółowe informacje na temat Stowarzyszenia „Dać Szansę” oraz możliwości pomocy znajdziecie Państwo na stronie: dacszanse.pl.

Wprowadzono: 15 stycznia 2018