Piknik Niepodległościowy na 100-lecie wolnej Polski

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Piknik Niepodległościowy na 100-lecie wolnej Polski

Szanowni Mieszkańcy, pragnąc uczcić setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, zapraszamy na uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2018 roku.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10:00 mszą świętą za ojczyznę która z inicjatywy Starostwa Powiatowego w Wadowicach odprawiona zostanie w kościele św. Piotra Apostoła. Po mszy poczty sztandarowe uformują pochód i wspólnie przemaszerują pod pomnik Żołnierzy 12 Pułku Piechoty, by przy akompaniamencie orkiestr dętych OSP Klecza oraz OSP Chocznia złożyć kwiaty i oddać hołd walczącym za Ojczyznę.

Od godziny 12:30 zapraszamy na Plac Jana Pawła II, na organizowany przez Urząd Miejski w Wadowicach Piknik Patriotyczny. Mieszkańców czekają pokazy musztry paradnej i sztuk walki, wspólne gotowanie z Robertem Makłowiczem wraz z poczęstunkiem specjałami kuchni galicyjskiej, wielki tort na stulecie oraz uroczyste zamknięcie wadowickiej kapsuły czasu.

O godzinie 16:00 w sali teatralnej WCK będzie miał miejsce wyjątkowy koncert „W domu ojczystym” w wykonaniu dzieci i młodzieży z placówek oświatowych naszej gminy. Program oparty jest na utworach, które miały szczególny wydźwięk historyczny, społeczny, kulturalny lub religijny na przestrzeni ostatniego stulecia. Wstęp wolny!

Wprowadzono: 6 listopada 2018