Przed nami 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Przed nami 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Już w najbliższą niedzielę 14 stycznia po raz 26-ty zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy! Tegoroczna zbiórka przeznaczona jest na wyrównanie szans w leczeniu noworodków.

W 1993 roku Jerzy Owsiak po raz pierwszy zorganizował akcję charytatywną na rzecz małych pacjentów z chorobami serca, podczas której za przekazane datki otrzymuje się charakterystyczną naklejkę w kształcie czerwonego serduszka. Od tamtej pory Orkiestra gra, z roku na rok zyskując na znaczeniu, obejmując swym zasięgiem już nie tylko Polskę, ale i wiele miejsc na świecie. Na mapie WOŚP nie może oczywiście zabraknąć Wadowic, które jak co roku włączają się do tej akcji.

Główne wydarzenia podczas wadowickiego finału odbywać się będą na Placu Jana Pawła II w godzinach od 10.00 do 18.00. W planie masa atrakcji: strefa gastronomiczna z gościnnymi pokazami kucharzy programu Master Chef, licytacje, pokazy zumby, atrakcje dla dzieci oraz wiele innych wspaniałości. Oczywiście, nie zabraknie także pierników i innych słodyczy.

W tym roku odbędą się także atrakcje towarzyszące: Karaoke w Kawiarni Galicjanka,  Turniej siatkówki w szkole SP2 przy ul. Sienkiewicza 9, rajd 4×4 w Babicy, Bieg Serc na Stadionie Skawy Wadowice.

Więcej szczegółów o wydarzeniu TUTAJ.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

Serdecznie zapraszamy!

Wprowadzono: 8 stycznia 2018