Razem kibicujmy kolarzom podczas lotnej premii Tour de Pologne

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Pozostałe wiadomości / Razem kibicujmy kolarzom podczas lotnej premii Tour de Pologne

14 lipca (czwartek) zapraszamy na wadowicki rynek, gdzie będziemy kibicować kolarzom 73 edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne walczącym o punkty lotnej premii Lotto. Tegoroczni uczestnicy będą mieli do pokonania aż 1190 kilometrów! Trasa została podzielona na siedem etapów. Hasło przewodnie tegorocznych zmagań to – „Szlakiem historii”. III etap kolarskich zmagań jest dla Nas bardzo ważny ponieważ przebiega na trasie Zawiercie – WADOWICE – Nowy Sącz.

Tour de Pologne - fot. materiał organizatora

Aby umilić Wam oczekiwanie na przyjazd kolarzy przygotowaliśmy wiele atrakcji! Gorącą atmosferę rozkręcamy już od godziny 12! W programie m.in.:

  • Godz. 12.00-15.00 – rowerki do spinningu wraz z instruktorem IMPULS STUDIO – Katarzyną Kramarczyk wielokrotną medalistką w trialu rowerowym
  • Godz. 12.00-15.00 – Fotościanka, przy której wykonacie pamiątkowe zdjęcie
  • Godz. 13.00-15.00 – CYKLOTRIAL – pokaz umiejętności rowerowych TEAM AQUILA
  • Godz. 14.00 – przyjazd kolumny reklamowej Tour de Pologne
  • Godz. 14.25-14.35 – przejazd kolarzy i walka o punkty na lotnej premii Lotto

Każdy kto przyjdzie na rynek otrzyma kolorowe balony, którymi powita najlepszych kolarzy świata. Pamiętajcie, że Wadowice biorą udział w konkursie na „Najpiękniejsze miasto Tour de Pologne”! Aby pomóc Wam w przystrojeniu domów, mieszkań, witryn, okien, placów i boisk zachęcamy do odbioru balonów w Urzędzie Miejskim w Biurze Obsługi Mieszkańca. Więcej informacji o konkursie – kliknij tutaj.

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach informuje, że w związku z 73. Tour de Pologne  w czwartek (14.07) od godziny 13:30 do godziny 15:15 wyłączone z ruchu będą następujące drogi: droga krajowa nr 28 od miejscowości Zator do Wadowic, droga krajowa nr 52 od Wadowic przez Kalwarię Zebrzydowską w kierunku Biertowic oraz w centrum miasta od ulicy Wojska Polskiego, Sikorskiego, Gimnazjalnej, Mickiewicza, Placu Jana Pawła II i Lwowskiej.  Na tych ulicach będzie obowiązywał bezwzględny zakaz parkowania pojazdów. Zaparkowane pojazdy będą odholowane pomocą drogową!

Zwiastun 73. Tour de Pologne

Zapowiedź III etapu Tour de Pologne z lotną premią w Wadowicach

Wprowadzono: 12 lipca 2016