Romantyczne zakątki okolic w malarstwie Sylwii Prażmowskiej-Kulig

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Romantyczne zakątki okolic w malarstwie Sylwii Prażmowskiej-Kulig

Od 21 lipca w Wadowickiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę malarstwa Sylwii Prażmowskiej-Kulig, zatytułowaną Romantyczne zakątki okolic.

Sylwia Prażmowska-Kulig – mieszkanka ziemi wadowickiej, absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Kenera w Zakopanem oraz germanistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zajmuje się twórczością artystyczną wykorzystując różne techniki malarskie, takie jak: olej, akwarela, pastele, rysunek oraz malarstwo na porcelanie. Debiutowała w 1978 r. indywidualną wystawą w Wadowicach. Przez kilkanaście lat prowadziła kursy malarstwa i rysunku w Wyższych Szkołach Użyteczności Publicznej w Niemczech. Zajmowała się również malarstwem teatralnym. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w Gliwicach, Wadowicach oraz w Niemczech. Od 2014 r. należy do Wadowickiej Grupy Twórczej „Beskidnicy” działającej przy Towarzystwie Miłośników Ziemi Wadowickiej.

Na wystawie w Wadowickiej Bibliotece Publicznej artystka prezentuje prace z ostatnich trzech lat swojej twórczej działalności. W związku z tym, że malarka czerpie inspiracje z otaczającego świata – ludzi, przyrody i martwej natury, ekspozycję stanowią przede wszystkim piękne pejzaże i malownicze zakątki ziemi wadowickiej.

Wystawa prezentowana będzie do 7 września 2017 r. Serdecznie zapraszamy!

Wprowadzono: 4 sierpnia 2017