Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

W dniu 6 kwietnia 2017r. o godz.1000 w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Wadowicach przy ul. Wojska Polskiego 2 Zastępczyni Burmistrza Wadowic Pani Ewa Całus wraz z Kierowniczką Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Wadowice Panią Beatą Mamcarczyk i Zastępcą Komendanta Powiatowego PSP w Wadowicach mł. bryg. Wojciechem  Grzybczykiem, w obecności Dowódcy JRG w Wadowicach bryg. Jerzego Leśniakiewicza i Z-cy Dowódcy JRG w Wadowicach st. kpt. Tomasza Kasperka, nagrodziła dyplomami i drobnymi upominkami wszystkich uczestników XIX Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla dzieci i młodzieży pt. ,,25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”, których prace zostały nadesłane do WZK UM  w Wadowicach.

Po wręczeniu nagród dzieci i młodzież wraz z opiekunami uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z zakresu bezpieczeństwa pożarowego w Sali szkoleniowej OGNIK, zlokalizowanej w Jednostce Ratowniczo – Gaśniczej w Wadowicach.

Sala powstała w ramach rządowego programu „Bezpieczna +” i została sfinansowana z dotacji z budżetu państwa. Dużym wsparciem w trakcie budowy sali były środki finansowe przekazane przez wspierające JRG instytucje samorządowe m.in. Urząd Miejski w Wadowicach, który przekazał sprzęt w postaci: zadymiarki, czterech manekinów resuscytacyjnych, ubrań i hełmów dla dzieci o wartości 11 703,43 zł.

Wprowadzono: 7 kwietnia 2017