Rusza II edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Rusza II edycja Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego

Samorząd Województwa Małopolskiego rozpoczyna realizację II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Standardy partycypacji społecznej wymagają, aby w jego realizację zaangażowana była jak najliczniejsza grupa mieszkańców regionu.

Budżet obywatelski pozwala mieszkańcom Województwa decydować o tym, na co wydać pieniądze. A do wydania jest w sumie 8 mln zł!

Mieszkańcy mogą nie tylko wybierać zadania, które mają być zrealizowane, ale również sami zostać ich autorami. Dzięki budżetowi obywatelskiemu Małopolanie mogą kształtować swoje najbliższe otoczenie. To mieszkańcy określają swoje potrzeby, mają możliwość wskazania, co jest dla nich szczególnie ważne, ustalają priorytety dla rozwoju powiatów, subregionów oraz całej Małopolski.

Zachęcamy sołtysów, koła gospodyń wiejskich, jednostki ochotniczej straży pożarnej, organizacje pozarządowe oraz wszystkich mieszkańców do zapoznania się z programem.

W dniu 16 maja 2017r. (wtorek) o godzinie 18.00 w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbędzie się również spotkanie informacyjno-edukacyjne dla mieszkańców, przybliżające cel i zasady uczestnictwa w projekcie. Zapraszamy!

Razem możemy przyczynić się do rozwoju naszego regionu i wspólnie budować Małopolskę!

Szczegółowe informacje na temat projektu można także znaleźć na stronie internetowej:

www.bo.malopolska.pl

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 20 kwietnia 2017