Sukces premiery „Perfekcyjna niania” !

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Sukces premiery „Perfekcyjna niania” !

Uroczysta premiera „Perfekcyjnej niani” w wykonaniu Teatru „Nasz” z  Kleczy Dolnej odbyła się 21 lutego br.  Musical wyreżyserował Paweł  Jarosz – dyrektor Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach.  

Dwugodzinny spektakl oparty jest na broadwayowskim musicalu o Mary Poppins – perfekcyjnej niani, mającej magiczne umiejętności. Dzięki nim dzieci przeżywają mnóstwo niesamowitych, fantastycznych przygód. Tłumaczenia libretta dla zespołu podjęła się Marta Wołek – Bury. Choreografię opracowała Jolanta Zając a scenografię przygotowały: Agnieszka Pasternak – Fraś i Sylwia Kolber. Charakteryzacją zajęła się Magdalena Kuźma, a kostiumy do musicalu uszyła Agata Kucharzyk z Będzina.

Podczas uroczystej premiery Teatr „Nasz”  otrzymał z rąk Pana Przewodniczącego Rady Miasta  Piotra Hajnosza  bon na kwotę 2 000 złotych od Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego za wybitne efekty pracy i upowszechnianie kultury. Natomiast z rąk Dyrektor Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatura w Wadowicach  Marii Nitki zespół otrzymał wielki kosz słodyczy.

Teatr „Nasz” działa w Zespole Szkół Publicznych w Kleczy Dolnej w ramach Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Wadowicach od 2001r. „Perfekcyjna niania” to jego dziewiętnasta sztuka wystawiona na deskach Teatru w Kleczy. W musicalu występuje 46 osób – dzieci i młodzież  z dwóch powiatów: wadowickiego i oświęcimskiego.

Autorem zdjęć jest Edyta Jabłońska

Wprowadzono: 25 lutego 2019