Charytatywny Maraton Mikołajkowy rozpoczęty!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Charytatywny Maraton Mikołajkowy rozpoczęty!

Aż trudno uwierzyć, że burger, kebab czy pizza mogą sprawić tyle radości. A jednak! Kasia, Basia, Ola podobnie jak wszystkie pozostałe podopieczne Domu Pomocy Społecznej na ulicy Lwowskiej były zachwycone. Nic dziwnego, pandemia od marca zamknęła ich w czterech ścianach…

 

Ins5 1024x684 - Charytatywny Maraton Mikołajkowy rozpoczęty!

Ten dzień był dla nich wyjątkowy, nie tylko dlatego, że przywieźliśmy im wymarzone fast-foody, ale również choinkę, ozdoby i inne upominki. To również dla nas był niesamowity dzień. A jutro będzie kolejny. We wtorek (08.12) odwiedzimy Dom Pomocy Społecznej na ul. Parkowej. Tam nasz Święty Mikołaj przywiezie, wedle złożonych zamówień, m.in.: śledzie, flaczki, policzki wołowe, kurczaka z rożna, tatara, galaretkę wieprzową i pierogi z truskawkami!

Wszystko to odbywa się w ramach Charytatywnego Maratonu Mikołajkowego, który dedykowany jest podopiecznym naszych Domów Pomocy Społecznej, tak szczególnie dotkniętym trwającą od marca pandemią.

„Taka była więc pierwsza myśl: zróbmy coś dobrego dla mieszkańców DPS. Drobny gest, który mógłby stać się pełnym nadziei oddechem w tym trudnym, szczególnie dla nich, czasie.” – tłumaczy Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

I w ten sposób zrodził się Charytatywny Maraton Mikołajkowy, który rozpoczął się 7 grudnia i potrwa tydzień! Aż sześć Domów Pomocy Społecznej odwiedzimy z mikołajkowymi prezentami. Cieszyć oko podopiecznych będą przez całe święta piękne, żywe bożonarodzeniowe drzewka przystrojone piernikami Gminy Wadowice. A każdy z 424 mieszkańców, którzy są osobami potrzebującymi całodobowej opieki i na co dzień nie mają możliwości swobodnego wyboru menu, będzie mógł poczuć się wyjątkowo dzięki poczęstunkowi innemu niż wszystkie dotąd – ponieważ zamierzamy spełnić, w tym szczególnym dniu, ich kulinarne zachcianki! Wymarzone dania wybiorą osobiście, a gorące posiłki przygotują dla nich lokalni restauratorzy.

 

Charytatywny Maraton Mikolajkowy 300x251 - Charytatywny Maraton Mikołajkowy rozpoczęty!

Wprowadzono: 4 grudnia 2020