To był wyjątkowo gorący puchar!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / To był wyjątkowo gorący puchar!

Wadowicki orlik znowu zaczął tętnić życiem. Na początku wakacji rozegrano na nim kolejne długo wyczekiwane rozgrywki – Puchar Burmistrza w piłce nożnej. W starciu z rywalami oraz afrykańskim upałem najlepiej poradzili sobie piłkarze drużyny Carmax Wadowice.

Blisko 100 zawodników, a wśród nich wielu czołowych lokalnych piłkarzy, wystąpiło w minioną niedzielę (30.06) na wadowickim orliku w turnieju o Puchar Burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego, zorganizowanym przez Gminę Wadowice.

Zainteresowanie powracającym po kilku latach przerwy turniejem było bardzo duże. Zgłosiło się kilkanaście zespołów, a wystartowało dziesięć, które zapisały się najszybciej – Drukarnia Sigma, CIS, Łachmyty, Fire Team, Mrugacz Auto Serwis,  Carmax Wadowice, Black Grass, Szejki oraz Nowa.

Drużyny zostały podzielone na dwie 5-cio zespołowe grupy, których zwycięzcy awansowali od razu do finału, a wicemistrzowie grali o trzecie miejsce. Podczas zaciętej, sześciogodzinnej rywalizacji, w trakcie której zawodnicy walczyli nie tylko między sobą, ale musieli zmagać się również z ponad 30 stopniowym upałem, w końcu poznaliśmy zwycięzców. Puchar Burmistrza zdobyli piłkarze Carmax Wadowice, którzy w wielkim finale pokonali Drukarnię Sigma, rewanżując się tym samym za rozgrywki GOLA, w których triumfowała Sigma, a Carmax zdobył wicemistrzostwo.  Trzecie miejsce w pucharze burmistrza zajął zespół Łachmyty.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary, a najlepsi zawodnicy pamiątkowe statuetki. MVP turnieju został Mateusz Żywczak (Sigma), a najlepszym golkiperem – Kamil Sienkiewicz (Carmax).

Zwycięska drużyna Carmax Wadowice wystąpiła w składzie: Kamil Sienkiewicz, Wojciech Ryszawy, Łukasz Konefał, Dariusz Hobrzyk, Szymon Kalinowski, Piotr Gaudyn, Adam Frączek, Szymon Bernat, Wiktor Serwin i Szymon Tutaj.

– Cały turniej odbywał się w miłej, rodzinnej atmosferze. Na boisku typu tartan rozłożyliśmy boiska do gry dla dzieci, gdzie można było swobodnie zagrać mecz oraz wziąć udział w konkursach. Partnerem turnieju był Maspex Wadowice, który dostarczył nam napoje niezbędne przy wysokich temperaturach – mówi nam animator orlika, Tomasz Lechowicz.

Tym samym kolejna sportowa impreza na orliku za nami. A co przed nami? Od 15 lipca na wadowickim obiekcie będą odbywać się zajęcia ruchowe dla przedszkolaków i uczniów ze szkół podstawowych. Informacje o zapisach znajdziecie TUTAJ.

Wprowadzono: 4 lipca 2019