TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Top 3 na weekend w Wadowicach

Nadchodzący weekend zapowiada się iście świątecznie! Wadowicki rynek rozświetlają już kolorowe, świąteczne ozdoby, jarmarczne budki czekają na wielkie, sobotnie otwarcie – bo przecież już w ten weekend rozpoczyna się Jarmark świąteczny! Ale więcej o tym poniżej – zapraszamy!

 1. Uroczyste otwarcie III Wadowickiego Jarmarku Świątecznego i koncert zespołu Attacca  – sobota
  Jarmark baner

  Już w sobotę rozpocznie się III Wadowicki Jarmark Świąteczny. Od godziny 9.00 czeka na Was piętnaście stoisk handlowych z różnorodnym asortymentem – od ozdób świątecznych, po wędliny i oscypki, a na domowych przetworach i grzańcu kończąc! Ale nasz jarmark to także szereg dodatkowych atrakcji. Przekonajcie się o tym sami – zapraszamy na uroczyste otwarcie już od 15.30, a o godzinie 16.00 świąteczny koncert w wykonaniu zespołu Attacca!

  Więcej informacji i plan Jarmarku dostępny jest TUTAJ.

 2. Wigilia u Wojtyłów – niedziela

  W roku 2016 wadowiczanie po raz pierwszy spotkali się przy wigilijnym stole na Placu Jana Pawła II. Było łamanie się opłatkiem i serdeczne życzenia. Akcja zorganizowana przez Burmistrza Wadowic to przede wszystkim spotkanie mieszkańców, ale również zbiórka charytatywna, odbywająca się dzięki wsparciu lokalnych cukierników i restauratorów, którzy nieodpłatnie przygotowują i dostarczają świąteczne potrawy.

  Tegoroczna zbiórka 17 grudnia ma na celu wsparcie rehabilitacji małej Wiki, mieszkanki Wadowic, która boryka się z mózgowym porażeniem dziecięcym – czterokończynowym niedowładem spastycznym. Wstęp na spotkanie jest otwarty, uczestnicy w zamian za wolne datki (od 5zł wzwyż) otrzymają kupony wymienne na świąteczne potrawy.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu i dzielenia się świąteczną radością!  
  Niedziela, 17 grudnia, początek o godzinie 15.00.

 3. Wadowickie spotkanie z historią – piątek

„Petlurowcy za drutami – życie codzienne internowanych oddziałów Armii Ukraińskiej Republiki Ludowej w obozie w Wadowicach (1920 – 1921)”

15 grudnia, godz. 17.00, Galeria Cafe (ul. Kościelna 4)

Kolejnym gościem „Wadowickich Spotkań z Historią” będzie historyk z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie Wiktor Węglewicz, który opowie o mało znanym wątku z dziejów Wadowic jakim było funkcjonowanie w mieście obozu dla internowanych Ukraińców z Armii URL.

Główną osią wykładu, będącego efektem kilkuletnich prac autora nad problematyką jeńców i internowanych w Polsce w latach 1918 – 1924, będą zagadnienia związane z życiem codziennym żołnierzy – wyżywieniem, sytuacją zdrowotną, rozrywką i kulturą.

Wśród uczestników spotkania rozlosowane będą nagrody książkowe.
Wstęp wolny

Wprowadzono: 14 grudnia 2017