TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Czy wszyscy wypatrują z utęsknieniem wiosny, tak jak my?  Dobre wieści są takie, że ciepłe i słoneczne dni zbliżają się wielkimi krokami, tymczasem już niebawem dzieci z gminnych szkół rozpoczynają ferie, czyli zimowy czas beztroskiej zabawy i odpoczynku. Wszystkim najmłodszym i ich rodzicom życzymy wspaniałego wypoczynku i pięknej pogody w tym okresie, a tymczasem zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi propozycjami TOP 3 na weekend.

 1. Spotkanie autorskie z Joanną Szarańską – piątek


  Nie tylko kłopoty ją kochają…czytelnicy też
  czyli spotkanie z Joanną Szarańską

  Kolejna pisarka z powiatu wadowickiego podbija literacki rynek. I to z dużymi sukcesami! Chcecie ją poznać? Nic prostszego! Wystarczy 2 lutego odwiedzić Wadowicką Bibliotekę Publiczną.

  W pierwszy piątek lutego o godz. 17:00 do Wadowickiej Biblioteki zawita Joanna Szarańska – pisarka i blogerka z rodzimego „podwórka”, a dokładnie z pobliskich Przytkowic. Autorka zadebiutowała w 2016 r. świetnie przyjęta powieścią „I że ci nie odpuszczę”, otwierającą cykl „Kalina w malinach”. W ramach cyklu ukazały się jeszcze 2 książki: ”Kocha, lubi, szpieguje” oraz „Nic dwa razy się nie zdarzy”. W listopadzie do księgarń trafiła kolejna powieść autorki „Cztery płatki śniegu”, która szybko  podbiła serca czytelników i stała się jednym z  świątecznych bestsellerów.

  Teraz Pani Joanna spotka się z czytelnikami Wadowickiej Biblioteki Publicznej, aby promować swoją najnowszą powieść Kłopoty mnie kochają”. Jest to pierwszy tom nowego cyklu, którego akcja rozgrywa się w Wadowicach! Książka stanowi połączenie lekkiego kryminału z komedią omyłek, dzięki czemu gwarantuje świetną zabawę i chwilę rozluźnienia. Bohaterką powieści jest niespełniona dziennikarka – Zojka Tuszyńska, która powraca do rodzinnej miejscowości, aby zaopiekować się ukochaną babcią. Wrodzony talent do pakowania się w tarapaty sprawia, że dziewczyna szybko wplątuje się w kryminalną aferę. Zapowiada się zatem świetna zabawa z przymrużeniem oka.

  Czy i ta książka podbije serca czytelników? Przekonamy się niebawem. Póki, co mamy świetną okazję, by bliżej poznać jej autorkę. Zapraszamy! Wstęp wolny!

 2. Koncert Stanisławy Celińskiej  – piątek

  Stanisława Celińska – znakomita polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna o niezwykle wszechstronnym talencie. W 1969 roku ukończyła Akademię Teatralną w Warszawie pod kierunkiem Ryszardy Hanin. Przez lata kariery związana była niemal wyłącznie z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Na Woli, Ateneum, Nowym, Dramatycznym, Studio, Kwadrat i Współczesnym. Najnowszą kreacją tej wybitnej aktorki jest rola pieśniarki, której najlepszą recenzją są niezliczone nagrody jakie otrzymała za podwójnie platynową „Atramentową”, złoty „Suplement” i złote kolędy „Świątecznie, m.in. podczas 53 KFPP w Opolu w 2016 roku otrzymała – po raz pierwszy w historii festiwalu – nagrodę Narodowego Centrum Piosenki Polskiej oraz uhonorowana została Złotym Mikrofonem.

  Podczas koncertu, który odbędzie się w piątek 2 lutego w sali teatralnej WCK w Wadowicach o godzinie 19.00 usłyszymy piosenki z płyty „Atramentowa” oraz „Świątecznie”.

  Bilety na koncert w cenie 60 zł (80 zł w dniu koncertu) do nabycia w kasie Wadowickiego Centrum Kultury oraz poprzez stronę internetową WCK: KUP BILET

  Serdecznie zapraszamy!

 3. Relaks w kinie – piątek/sobota/niedziela

Trzy różne filmy to najbliższa weekendowa oferta Wadowickiego Kina.  Dla dzieci oraz rodzin wyświetlany będzie film PADDINGTON 2. A może wolicie komedię? Proszę bardzo!  Plan B oraz Atak Paniki to dwie polskie komedie, które z pewnością są warte uwagi.

Poniżej opisy filmów oraz daty wyświetlania w kinie :

 • Paddington 2 – 3 luty, godz. 1500

Tym razem rezolutny niedźwiadek o nienagannych manierach i skłonności do wpadania w tarapaty trafi w złe towarzystwo. Pomyłkowo osadzony w areszcie wśród zepsutych do szpiku kości typów spod ciemnej gwiazdy, naiwny Paddington zrobi wszystko, by sprowadzić ich na dobrą drogę.

 • Atak Paniki – 1 luty, godz. 1900

Opowieść o losach kilkorga bohaterów, którzy są powiązani ze sobą w nieoczywisty sposób. Pokręcony radiowiec, kelner z ambicjami podbicia wszechświata, perfekcyjna panna młoda w opałach, odnosząca sukcesy autorka kryminałów oraz mąż i żona w podróży życia oraz specjalista od zwierzęcego behawioryzmu ulegają atakowi paniki i dochodzą do punktu, z którego jest tylko jedno wyjście. Brawurowa komedia, w której codzienność zmienia się w czyste wariactwo, ukazując dzikie oblicze bohaterów .

 • Plan B –  2 luty, godz.2200    

Film o miłości. Bohaterów filmu poznajemy kilkanaście dni przed Walentynkami, w chwili, gdy w ich życiu wydarza się coś całkiem nieoczekiwanego. Sytuacje, z którymi się konfrontują, prowadzą do zaskakujących rozwiązań. Wnoszą w ich życie nową jakość, za sprawą przypadku, bądź zrządzenia losu. Dają nadzieję na odnalezienie prawdziwych uczuć i autentycznych więzi.

Wprowadzono: 1 lutego 2018