TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Piękna pogoda nas nie opuszcza, dlatego korzystajmy z niej ile się da i w nadchodzący weekend nie siedźmy w domu! A tym, którzy nie mają pomysłu, jak spędzić te dni, już spieszymy z pomocą.  Poniżej nasze propozycje TOP 3 na weekend.

 1. Dzień Ziemi – piątek

  W piątek 20 kwietnia zapraszamy wszystkich mieszkańców do wspólnego świętowania Dnia Ziemi na Placu Jana Pawła II. W ramach imprezy zaplanowanych jest szereg atrakcji dla dużych i małych m.in. wystawa prac plastycznych i rozdawanie sadzonek kwiatów doniczkowych, które odbędzie się w dwóch turach:

  • I tura: o godzinie 10:00,
  • II tura: o godzinie 16:00.

  Dodatkowo przeprowadzona zostanie akcja malowania muralu na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Wadowicach oraz akcja pt. „100 drzew na stulecie Niepodległości” – wspólnie zasadzimy 100 sadzonek drzew wzdłuż obwodnicy! Sadzenie drzew rozpoczniemy o godzinie 9:00 – zbiórka na placu Jana Pawła II. Zapraszamy wszystkich chętnych do przyłączenia się do inicjatywy!

 2. Sprzątanie rzeki Skawy – sobota

  Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Tomickiej i Kajaki na Skawie corocznie organizują akcję sprzątania rzeki Skawy. W tym roku jest to już 7 edycja tego wydarzenia, którego celem jest oczyszczenie koryta rzeki z pływających odpadów, ale też promowanie turystyki kajakowej i działań proekologicznych. Przyjdź i pomóż zadbać o naszą rzekę.

  W programie:
  10.00 Start akcji – Zbiórka i podział sprzętu kajakarskiego, wydanie worków na śmieci, uroczyste rozpoczęcie akcji.
  11.30 Witanowice „Most” – przerwa, zostawienie partii odpadów.

  13.30 Woźniki – Dopłynięcie, odsłonięcie znaku wodnego, segregacja i załadunek śmieci, ciepły poczęstunek, zakończenie.

  Więcej informacji u organizatora. Zapraszamy!

 3. Koncert zespołu Dżem – niedziela

Nie wybrzmiały jeszcze wszystkie echa i nie opadły emocje po niedawnym, rewelacyjnym koncercie Perfectu, który zgromadził wielopokoleniową publiczność, a już wkrótce czeka nas kolejna spora dawka świetnej muzyki, którą zaserwuje nam „Dżem” – legenda polskiej sceny muzycznej! Będzie okazja znowu spotkać się pod sceną  w gronie znajomych i wspólnie z zespołem pośpiewać utwory, które prawie wszyscy znają na pamięć! A przy okazji… bilet na koncert to świetny pomysł na świąteczno – wiosenny prezent dla całej rodziny! Mówi się o nich „polscy Rolling Stonesi”… I faktycznie – coś w tym jest. Choćby ze względu na źródła muzyki, żonglowanie stylami, konsekwencję. Ze względu na staż, pod względem którego coraz mniej mają równych. Ze względu na nie harcerski tryb życia oczywiście też. No i ze względu na skomplikowane, nie wolne od dramatów dzieje…

Koncert zespołu Dżem w niedzielę o godzinie 19.00 w Wadowickim Centrum Kultury.

Bilety: 65 zł do nabycia w sekretariacie WCK, kasie kina „Centrum” i w systemie sprzedaży internetowej WCK.

Wprowadzono: 19 kwietnia 2018