TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Zgodnie z czwartkowym zwyczajem przedstawiamy Państwu trzy ciekawe propozycje na najbliższy weekend. Nie siedźcie w domu! Weźcie znajomych, rodzinę, przyjaciół i spędźcie ten czas aktywnie. Najbliższe dni to istna uczta dla miłośników ruchu. Gdzie warto się wybrać?  Oto nasze TOP 3:

1. Bieg dobroczynności Veritatis Splendor (sobota)

Bieg organizowany przez Pro-Run Wrocław i Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się 16 września na Wadowickim rynku, start o godzinie 14:00. Impreza jest częścią krakowskich Targów Dobroczynności Veritatis Splendor. Główna trasa (5 km) prowadzić będzie wzdłuż wadowickich ulic. Dla najmłodszych odbędzie się Bieg Krasnala (200m). W cenie biegu pakiet startowy z wyjątkowym medalem, koszulką techniczną oraz kremówką, dochód z opłaty startowej przekazany zostanie na cele charytatywne. Zapisy na STRONIE.

63763 - TOP 3 na weekend

2. Festyn Pożegnanie Lata (sobota)

Wadowickie Koło Związku Dużych Rodzin 3+ zaprasza wszystkie rodziny z Wadowic i sąsiednich gmin na festyn, który odbędzie się 16 września przy Szkole Podstawowej nr 1 pod Skarpą. W programie wiele atrakcji: gry i zabawy, konkursy, malowanie twarzy oraz dmuchanki dla najmłodszych. Przez cały czas trwania imprezy będzie można również oddać krew w specjalnym punkcie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa w Wadowicach.  Od godziny 12:00 rozpocznie się część artystyczna, wystąpią: szkoła tańca IMPULS, klub sztuk walki HIKARA, „Wincentyjska Młodzież Maryjna”  z Choczni i Grupa wokalno-instrumentalna HES.

63762 - TOP 3 na weekend

3. 38. Ogólnopolski Bieg Powsinogi (niedziela)

Jest to najstarsza impreza biegowa w Wadowicach i jedna z pierwszych tego typu w Polsce. W imprezie organizowanej przez Ognisko TKKF „Leskowiec” bierze udział ponad 2500 uczestników z kraju i zagranicy, od dzieci w wieku przedszkolnym do biegaczy w wieku emerytalnym. Biegi mają charakter otwarty, w których startować może każdy. Bieg główny na dystansie półmaratonu (21.097m) dla uczestników powyżej 18 lat oraz bieg na 5 km, który jest przeznaczony dla uczestników powyżej 12 lat. W tych biegach obowiązuje opłata startowa. Biegi posiadają atest PZLA.

W ramach imprezy przewidywane są też biegi na krótkich dystansach, tj.: 1,5 km, 400 m, 100 m, 50 m dla dzieci i młodzieży. Od uczestników tych biegów nie jest pobierane wpisowe.

Impreza odbędzie się o 11:07 na stadionie MKS „Skawa” w Wadowicach.

63764 - TOP 3 na weekend

Wprowadzono: 14 września 2017

-