TOP 3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend

Top 3 na weekend w Wadowicach

Nie masz pomysłu na weekend? Deszcz w końcu odpuścił, więc nie siedź w domu tylko wykorzystaj słoneczne dni i baw się z nami w Wadowicach! Gdzie warto zajrzeć?

 1. Bulwary nad Skawą – piątek

  Rodzinny piknik nad Skawą

  Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wadowicach serdecznie zaprasza całe rodziny na III Piknik nad Skawą, czyli tęczowe dzieciństwo pod ochronnym parasolem.

  W godzinach 10.30 – 18.00 teren Wenecji zmieni się w kolorowe miasteczko pełne atrakcji, takich jak: dmuchańce – skakańce, ścianka wspinaczkowa, profilaktyczne przedstawienia dla dzieci, punkt informacji i wsparcia, rodzinne warsztaty rękodzieła, przejażdżki konne dla milusińskich, konkursy z nagrodami, wspólne czytanie na kocu i wiele, wiele innych atrakcji.

  Zapraszamy do wspólnego spędzenia czasu wolnego,  dobrej zabawy i promowania wartości rodziny, i życia bez przemocy.

 2. Hala sportowa przy ZSP nr 3 w Wadowicach, ul. Sienkiewicza 9 – sobota i niedziela

  Turniej Szermierczy

  Klub szermierzy Szpada Wadowice zaprasza wszystkich miłośników sportowej rywalizacji na dwudniowy II Turniej Szermierczy o Puchar Miasta Wadowice.  Turniej rozpoczyna się w sobotę o godzinie 10.00 rozgrywkami chłopców, natomiast w niedzielę współzawodniczyć będą dziewczęta.

 3. Dworzec kolejowy PKP w Wadowicach – niedziela

pociąg_retro2

Miłośników i entuzjastów kolei oraz wszystkich mieszkańców Gminy czeka niesamowita atrakcja – Pociąg retro! Lokomotywa parowa  Ty2-911 z 1943 roku oraz skład historycznych wagonów z lat 1920 – 1935 typu Gmhx, Bi, C wjadą na miejski dworzec kolejowy około godziny 12.42, w ramach wydarzenia Papieskim Szlakiem do Wadowic, o którym więcej informacji znajduje się na stronie organizatora .

W trakcie przerwy w Wadowicach skład wykona dodatkowy, ogólnodostępny kurs w relacji Wadowice – Andrychów – Wadowice. Bilety na przejazd dostępne będą u obsługi pociągu. Wyjazd do Andrychowa ok. godziny 13.07.

Pełny program, rozkład jazdy i rezerwacja biletów dostępne są na stronie projektu: www.kolejegalicyjskie.pl

Wprowadzono: 28 września 2017