TOP 3 na weekend w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend w Wadowicach

Przed nami jeden z ostatnich letnich weekendów, który będzie pełen najróżniejszych atrakcji! Różnorodne wydarzenia pozwolą Wam spędzić  wrześniowy czas w przyjemny sposób. Każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego!  Zapraszamy do zapoznania się z zestawieniem „TOP 3 na weekend”!

 1. Koncert Szymon Mika Trio i Goście – piątek

  Szymon Mika to pochodzący z Wadowic, jeden z najlepszych gitarzystów jazzowych w Europie. Jego kunszt doceniany był na wielu międzynarodowych festiwalach i konkursach, w ostatnich latach zapraszany jest do współpracy przez najwybitniejsze postacie muzyki jazzowej w Polsce i zagranicą. W Wadowicach, 14 września 2018r. o godzinie 20:00, zaprezentuje w sali kameralnej WCK materiał ze swojego najnowszego krążka „Togetherness”, który już zbiera pierwsze znakomite recenzje. Wstęp wolny!

  Zapraszamy na koncert 14 września września 2018 r.  o godz. 20:00 w sali kameralnej WCK – wstęp wolny.

 2. Spotkanie autorskie z Zofią Stanecką – piątek


  Wadowicka Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku przedszkolnym na spotkanie autorskie z Zofią Stanecką, które odbędzie się 14 września (do wyboru godz. 9.00 i 11.00). Zofia Stanecka jest polską pisarką słynącą z wspaniałych publikacji dla dzieci. Jej książki stanowią doskonałe połączenie humoru i płynącej z nich nauki, dzięki czemu bawią, ale jednocześnie skłaniają do refleksji na temat moralności.

  Na spotkanie obowiązują zapisy których można dokonać telefonicznie (33 8234618) lub osobiście w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

 3. Wyjątkowy weekend w Muzeum Miejskim – sobota/niedziela

W nadchodzący weekend (15-16.09) zachęcamy do bezpłatnego zwiedzania Muzeum Miejskiego, gdzie z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa można będzie zobaczyć: nową wystawę czasową pt.: „Niedzisiejsze bohaterki”, zwiedzić wystawę stałą oraz wziąć udział w queście pt.: Wadowickie drogi do niepodległości.

Tegoroczna 26. edycja projektu odbywa się pod hasłem „Niepodległa dla wszystkich”. Chcąc czcić także 100. rocznicę uzyskania przez Polki praw wyborczych przygotowaliśmy wystawę czasową przybliżającą losy kilku kobiet, związanych z naszym miastem i okolicą. Przywołując ich wspomnienia, pokazując zachowane dokumenty, zdjęcia i pamiątki przenosimy zwiedzających głównie w okres przedwojenny i w trudne czasy II wojny światowej. Wystawa czynna będzie do 17 października.

Dla uczniów szkół podstawowych przygotowaliśmy wyjątkowe zwiedzanie ekspozycji połączone z warsztatami pt.: „Dawne sztambuchy – dzisiejsze blogi”. Podczas spotkania uczestnicy poznawać będą sekrety starych pamiętników i sami wykaligrafują pamiątkowy wpis. Warsztaty, w cenie zwiedzania ekspozycji, prowadzone będą w ostatni tydzień września (24-28.09). Wymagamy wcześniej rezerwacji terminu.

Wprowadzono: 13 września 2018