TOP 3 na weekend w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP 3 na weekend w Wadowicach

Brakuje Wam pomysłów na weekend? Nie wytrzymujecie już przed telewizorem? Przychodzimy z pomocą! Oto trzy rzeczy, które można zrobić w ten weekend, aby przełamać codzienną nudę.

#1 Podziwiać i kibicować podczas Tour de Pologne – sobota

Tour de Pologne

To jedno z najważniejszych kolarskich wydarzeń świata już w sobotę (29 lipca) ponownie odbędzie także w Wadowicach. Peleton, w składzie którego znajdą się Rafał Majka czy mistrz świata Peter Sagan, wjedzie z kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej i przejedzie ok. godz. 15.00 ulicami: Lwowską, Placem Jana Pawła II, Mickiewicza, Gimnazjalną, Sikorskiego i Wojska Polskiego. Okazja do zobaczenia najlepszych kolarskich ekip świata w akcji powtórzy się dopiero za rok – nie ma więc, co czekać. Serdecznie zachęcamy do kibicowania!

#2 Zjeść sernik w Międzynarodowy Dzień Sernika – niedziela

Sernik

Wiecie, jakie było ulubione ciasto Jana Pawła II? Nie, to nie była kremówka. Papież Polak oddał swoje kulinarne serce właśnie sernikowi. Dlatego niedziela (30 lipca), czyli Międzynarodowy Dzień Sernika będzie świetna okazją do skosztowania tego przysmaku. Szczególnie, że jest to także  nasz lokalny specjał – tradycyjny sernik królewski z Ryczowa znalazł się przecież w wadowickim zeszycie kulinarnym. I skoro 30 lipca to również Międzynarodowy Dzień Przyjaźni nic nie stoi na przeszkodzie, aby niedzielne popołudnie spędzić z przyjaciółką lub przyjacielem rozsmakowując się właśnie w serniku – prawdziwie papieskim cieście.

#3 Posłuchać koncertu Polskiej Orkiestry Muzyki Filmowej – niedziela

Polska Orkiestra Muzyki Filmowej

Już w 30 lipca w niedzielę o godzinie 20 obędzie się jedno z najbardziej porywających wydarzeń tego lata. Pod batutą maestro Przemysława Pasternaka na wadowickim Rynku zabrzmi Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, która w tym roku obchodzi swoje pięciolecie. Koncert Best of the Best trwał będzie blisko 2 godziny, a usłyszymy na niej najwspanialsze utwory znane z filmowych produkcji w wykonaniu genialnych wokalistów i wybitnych muzyków. Gorąco zapraszamy i gwarantujemy świetną, iście filmową zabawę!

Wprowadzono: 27 lipca 2017