TOP3 na weekend

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / TOP3 na weekend

Poczuliście zimę? My zdecydowanie tak. I pomimo tego, że najbliższe dni będą raczej przypominać jesień to jesteśmy pewni, że w zbliżające się święta całe Wadowice ponownie pokryją się warstwą białego puchu! Tymczasem zbliża się weekend – a więc kolejna porcja wydarzeń, na których warto być!

 1. Podróż do Afryki z Mieczysławem Bieńkiem „Hajerem” – piątek


  Fascynują Cię dalekie podróże? Lubisz poznawać obce kultury, a przy tym dobrze się bawić? Jeśli tak, koniecznie odwiedź Wadowicką Bibliotekę Publiczną, by spotkać się z niesamowitym podróżnikiem – Mieczysławem Bieńkiem „Hajerem”.

  Przebojowy globtroter i pisarz odwiedzi wadowicką bibliotekę 8 grudnia (piątek), gdzie otworzy wystawę fotograficzną „Ludzie Afryki” – dokumentującą jedną z jego ostatnich podróży. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17:00, a przybyli goście będą mogli wysłuchać relacji z fascynującej wyprawy na Czarny Ląd.

  Ci, którzy mieli już okazję spotkać się z „Hajerem” (chociażby podczas I edycji Wadowickiego Festiwalu Książki) wiedzą, że są to relacje nietuzinkowe – pełne humoru, zabawnych anegdot i oczywiście z elementami śląskiej gwary. Mieczysław Bieniek jest bowiem Ślązakiem i byłym górnikiem, który po ciężkim wypadku rozstał się z kopalnią i rozpoczął nowy, podróżniczy etap w swoim życiu. W sumie odwiedził kilkadziesiąt krajów na czterech kontynentach. W Singapurze budował krematoria, w Indonezji był rybakiem,  w Indiach pracował jako pomocnik mleczarza. Spotkał się z Dalajlamą i jako pierwszy Polak na rowerze wjechał do Murmańska. Odbyte podróże zaowocowały wydaniem kilku książek m.in. „Hajer jedzie do Dalajlamy”, „Hajer jedzie do Soczi” czy ”Hajer na andyjskim szlaku”. „Hajera” po prostu trzeba poznać, bo o podróżach opowiada, jak nikt inny!

  Wystawa fotograficzna „Ludzie Afryki” będzie prezentowana w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do 20 lutego 2018 r. Zapraszamy!

 2. Rodzinne warsztaty Świąteczne – sobota

  Rodzinne Warsztaty Świąteczne w Wadowickiej Bibliotece Publicznej to świetna okazja by ciekawie i twórczo spędzić czas. Podczas naszego spotkania dzieci wraz  z rodzicami będą miały okazję tworzyć kolorowe kartki świąteczne, ekologiczne ozdoby na choinkę, a także sprawdzić swoje umiejętności cukiernicze. Wykonane dekoracje na pewno będą unikalnymi i wyjątkowymi ozdobami świątecznego stołu czy choinki. A piękne i smaczne, samodzielnie polukrowane pierniki, może dotrwają do świąt.

  Warsztaty odbędą się 9 grudnia 2017, o godz. 9.00 i 11.00
  Zapisy od 1 grudnia telefonicznie (33 823 46 18) lub osobiście w Wadowickiej Bibliotece Publicznej.

  Wstęp wolny! Zapraszamy!

 3. Kameralny wieczorek filmowy – niedziela

Wolontariusze Wadowickiego Centrum Kultury zapraszają na Kameralny Wieczorek Filmowy. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się w sali kameralnej WCK.  Na leżakach, pufach z przekąskami i gorącym kakao widzowie będą mieć okazję obejrzeć dwa nietuzinkowe, europejskie komediodramaty. Pierwszym z nich będzie „Zwariować ze szczęścia”, czyli włoska opowieść o gadatliwej mitomance i wrażliwej introwertyczce, które postanawiają uciec szpitala psychiatrycznego. Z kolei jako drugi zaprezentowany zostanie film „Mężczyzna imieniem Ove”, czyli obraz produkcji szwedzkiej mówiący o stetryczałym sześćdziesięciolatku, którego świat wywraca się do góry nogami wraz z pojawieniem się nowych sąsiadów.

Wolontariusze zachęcają do współtworzenia wydarzenia. W jaki sposób? Jak sami mówią, wystarczy przynieść ze sobą jakieś łakocie: ciasto, ciasteczka, soczek lub słone przekąski! Uzupełnią nimi przygotowywany przez nich darmowy bufet! Dzielmy się ze sobą i bawmy się wspólnie w domowej, swobodnej atmosferze.

Pomysłodawcami i twórcami wydarzenia są wolontariusze WCK, a organizatorem jest Wadowickie Centrum Kultury. Wydarzenie dofinansowane jest ze środków Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego, Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Kameralny Wieczorek Filmowy – Domowe Kino!
10 grudnia (grudnia), godzina 16:30
Bilety: 12 zł (do zakupienia w sekretariacie WCK, kasie Kina Centrum oraz poprzez stronę internetową www.wck.wadowice.pl)
Profil Facebook Wolontariatu WCK: fb.com/wolontariat.wck

Wprowadzono: 7 grudnia 2017