Rusza IV Mikołajkowy Turniej w halówkę. Gramy dla Oliwierka!

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Rusza IV Mikołajkowy Turniej w halówkę. Gramy dla Oliwierka!

Trzydniowe Święto Futbolu, mistrzostwa powiatu, najważniejsza impreza piłkarska w roku – zbliża się wielkimi krokami. Zapraszamy na 4. Mikołajkowy Turniej w halówkę o Puchar Burmistrza Wadowic. W tym roku zwycięzca może być tylko jeden – gramy dla Oliwierka z Wadowic!

ins1 1024x730 - Rusza IV Mikołajkowy Turniej w halówkę. Gramy dla Oliwierka!

 

Historię Oliwierka z Wadowic znają już chyba wszyscy. Chłopczyk urodził się 5 stycznia br., rozwijał się książkowo, ale po dwóch miesiącach stracił możliwość podnoszenia nóżek.  Kiedy skończył pół roku, rodzice dowiedzieli się, że choruje na SMA. To okrutna choroba, którą wyleczyć można jedynie przez terapię genową. A ta kosztuje aż 10 milionów złotych. Bez niej dzieci z SMA po prostu umierają…

Od czterech miesięcy Armia Oliwierka toczy heroiczną walkę o życie kilkumiesięcznego chłopczyka z Wadowic. Codziennie do armii dołączają kolejne osoby. W akcję zaangażowany jest cały powiat wadowicki, na terenie którego zorganizowano już setki wydarzeń charytatywnych dla Oliwierka. Skala zbiórek jest ogromna. W krótkim czasie udało się zebrać już ponad 5 milionów złotych! I jak mówią organizatorzy, większość tych wpłat pochodzi od mieszkańców powiatu wadowickiego. Mimo to, jesteśmy dopiero na półmetku, a czasu coraz mniej.

Dlatego wszystkie ręce na pokład i my także dołożymy swoją cegiełkę.

Tegoroczny turniej odbędzie się w drugi weekend grudnia (9-11.12), tradycyjnie na hali sportowej w SP Nr 4 w Wadowicach, zwanej „czwórką”.

plakaty 724x1024 - Rusza IV Mikołajkowy Turniej w halówkę. Gramy dla Oliwierka!

W piątek i w sobotę odbędą się rozgrywki grupowe z udziałem 25 zgłoszonych zespołów, a w niedzielę finały, w których weźmie udział najlepsza 10-tka. Oprócz turnieju głównego zaplanowano wydarzenia towarzyszące takie jak: Turniej Oldbojów z udziałem m.in. piłkarzy Ruchu Chorzów, pokazy zespołu tanecznego Cheerleaders Ergo Śląsk, wizytę Świętego Mikołaja,  konkursy z nagrodami oraz świąteczny kiermasz pierników.

Zgloszone druzyny 706x1024 - Rusza IV Mikołajkowy Turniej w halówkę. Gramy dla Oliwierka!

Regulamin Turnieju Mikołajkowego 2022

Tytułu broni zespół Teddy Squad z Andrychowa,  które rok temu pokonał w finale ekipę Wgniotex dopiero po rzutach karnych. (RELACJA Z POPRZEDNIEGO TURNIEJU TUTAJ). Kto tym razem sięgnie po puchar burmistrza Bartosza Kalińskiego? Przekonamy się w niedzielę – 11 grudnia.

ZOBACZCIE JAK TO WYGLĄDAŁO ROK TEMU:

Wprowadzono: 6 grudnia 2022

-