Urząd Miejski otwarty na młodych

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Urząd Miejski otwarty na młodych

Rozpoczęliśmy letnie staże w Urzędzie Miejskim. Na dwa miesiące do naszego zespołu dołącza grupa pięciu osób. Poznajcie naszych stażystów i stażystki!

Nie dla wszystkich wakacje oznaczają beztroską labę. Ta piątka młodych, zdolnych osób wybrana w konkursie na letnie staże w UM następne dwa miesiące spędzi zdobywając doświadczenie w Wydziałach Promocji Gminy i Obsługi Ruchu Turystycznego.

Są dopiero co po szkole średniej lub studentami i studentkami kierunków: filmoznawstwo, zarządzanie kulturą i mediami, marketing i komunikacja rynkowa. Wszyscy mają niebanalne zainteresowania oraz umiejętności – a przede wszystkim pełne ciekawych pomysłów głowy. Jak sami mówią, praktyki w Urzędzie Miejskim stanowią dla nich niepowtarzalną szansę poznania pracy urzędu „od podszewki” oraz zdobycia doświadczenia w wartościowej na rynku pracy dziedzinie.

W ramach odpłatnych staży w Urzędzie Miejskim Angelika, Artur, Izabela, Jarosław i Monika dostaną do realizacji konkretne zadania i sprawdzą się w rzeczywistych warunkach pracy. Do ich obowiązków należeć będzie społecznościowa i medialna aktywizacja promocji Wadowic – w tym szereg kreatywnych działań, między innymi, relacjonowanie wydarzeń, wykonywanie fotoreportaży, pomoc w organizacji wydarzeń gminnych czy działania w środowisku nowych mediów.

Organizacja staży dla młodych to kolejny, po Młodzieżowej Radzie Miejskiej, krok Gminy Wadowice w stronę otwarcia się na młodych ludzi i włączenia ich w centrum debaty publicznej, w której liczy się głos każdego Mieszkańca i Mieszkanki Wadowic.

Trzymajcie za nich kciuki!

Wprowadzono: 5 lipca 2017