Wadowice Samorządowym Liderem Edukacji

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Wadowice Samorządowym Liderem Edukacji

Z satysfakcją informujemy, że Gminie Wadowice przyznany został certyfikat „Samorządowego Lidera Edukacji” w VI edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządowych Województw „Samorządowy Lider Edukacji” organizowanego przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Gmina Wadowice otrzymała także wyróżnienie Primus ze względu na uzyskanie najwyższej liczby punktów rankingowych przyznanych w Programie.

Kapituła konkursu, w której skład wchodzili m.in. Prof. dr hab. Dariusz Rott oraz Prof. dr hab. Piotr Wilczek doceniła fakt, że obszar oświaty stanowi jeden z priorytetów działań Gminy Wadowice. Kapituła uznała „innowacyjne, wieloaspektowe i nowoczesne działania ukierunkowane na podnoszenie jakości kształcenia i poszerzanie oferty edukacyjnej, zgodnie z potrzebami lokalnymi”. Docenione zostało zaangażowanie Burmistrza Mateusza Klinowskiego w pozyskanie funduszy unijnych na zrefundowanie budowy Sali gimnastycznej przy SP nr 1 w Wadowicach oraz wdrożenie wielu cennych inicjatyw m.in. rozszerzenia lekcji „Wiedza o Społeczeństwie” o elementy prawa, filozofii, historii,  wprowadzenia systemu akcji profilaktyki w szkołach, których częścią jest program „Hejt!Stop!” przeciwko mowie nienawiści w przestrzeni publicznej oraz planowanego powołania Młodzieżowej Rady Miejskiej. Jak podkreślają oceniający Burmistrz Klinowski jest orędownikiem szerszego zaangażowania dzieci i młodzieży w życie miasta.

W dniu dzisiejszym, 12 października 2016 roku certyfikat w imieniu Gminy odebrała Zastępczyni Burmistrza –  Ewa Całus podczas Gali Finałowej VI edycji Programu. Gmina Wadowice była jedną z kilku Gmin w Województwie Małopolskim, której przyznany został certyfikat i jedną z dwóch w powiecie wadowickim – w imieniu Gminy Andrychów certyfikat odebrał Pan Burmistrz Tomasz Żak.
Przyznanie po raz pierwszy w historii Gminie Wadowice certyfikatu „Samorządowego Lidera Edukacji” jest ogromnym sukcesem zbudowanym przez wysiłek dyrektorów i pracowników placówek oświatowych w Gminie Wadowice oraz dobrej współpracy między placówkami szkolnymi a organem prowadzącym.

Serdecznie gratulujemy!

Wprowadzono: 12 października 2016