Wadowicki Jarmark Świąteczny tuż tuż…

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Wadowicki Jarmark Świąteczny tuż tuż…

Jarmark Świąteczny

Zapraszamy na Wadowicki Jarmark Świąteczny! W czasie przedświątecznej gorączki warto zatrzymać się na moment i spędzić kilka wspólnych chwil w blasku świątecznych lampek wsłuchując się w dźwięki świątecznych piosenek.

Uroczyste otwarcie Wadowickiego Jarmarku Świątecznego odbędzie się w piątek 16 grudnia o godzinie 18.00. Przy dźwiękach Orkiestry Dętej razem zaświecimy świąteczne iluminacje. Odwiedzi nas również Święty Mikołaj, który przygotował niespodzianki dla najmłodszych Wadowiczan.

W czasie trwania Jarmarku od 16 do 23 grudnia zaplanowaliśmy dla Państwa konkursy z nagrodami, szereg atrakcji i bogaty program artystyczny z udziałem dzieci i młodzieży z placówek oświatowych naszej gminy. W sobotę, 17 grudnia będziemy gościć przedstawicieli Meksyku, którzy pokażą nam meksykańskie zwyczaje świąteczne. Wadowicki rynek stanie się także tłem dla bajkowej scenerii. We czwartek (22.12) z odległej Krainy Lodu przybędzie do nas Elza z Anną. Wspólnie będziemy szukać ich zaginionego przyjaciela – Olafa!

Codziennie (o godzinie 17.00) będzie można spotkać się ze Świętym Mikołajem, który przygotował dla dzieci zabawy i konkursy.

Wadowicki Jarmark to także okazja do tego, aby odkryć miasto na nowo i skorzystać z możliwości przejazdu świąteczną ciuchcią „Szlakiem Karola Wojtyły” – dzięki uprzejmości Pana Pawła Marczyńskiego z Mini Zoo w Inwałdzie. Naszych zziębniętych jarmarkowiczów zapraszamy na oryginalny „Grzaniec Galicyjski”, który umili grudniowe wieczory i zachęci do wspólnego świętowani

W niedzielę 18 grudnia 2016 roku zapraszamy na warsztaty wykonywania ozdób świątecznych, występy szkół, Ogniska Pracy Pozaszkolnej oraz spektakl dla dzieci. Punktem kulminacyjnym będzie wspólna „Wigilia u Wojtyłów”. Dzięki zaangażowaniu wadowickich restauratorów będziemy mieli możliwość spotkania się przy wspólnym stole na ciepłym posiłku. W tym dniu przeprowadzona zostanie akcja charytatywna przez Fundację DKMS (baza niespokrewnionych dawców komórek macierzystych krwi lub szpiku). Wrzucając do puszki otrzymamy kupon świąteczny, który będzie można wymienić na smakołyki przygotowane przez naszych okolicznych Restauratorów.

Wadowicki Jarmark Świąteczny to doskonałe miejsce dla tych, którzy pragną swoim bliskim podarować coś wyjątkowego. Drewniane domki wypełnione będą unikatowymi, ręcznie robionymi upominkami, które idealnie zaprezentują się pod bożonarodzeniowym drzewkiem. W tym roku czeka na Was moc pyszności: góralskie oscypki, ryby prosto z Doliny Karpia, aromatyczne pierniki, smakowite wędliny, słodkie miody i odżywcze soki. Nie masz pomysłu na świąteczną dekorację? Wśród świątecznego asortymentu nie zabraknie bogato zdobionych stroików, glinianych lampionów czy aromatycznych świec.

To wszystko i wiele więcej znajdziecie na II Wadowickim Jarmarku Świątecznym. Spotkajmy się na Pl. Jana Pawła II już od 16 grudnia 2016 roku.

Zapraszamy do polubienia naszego wydarzenia na facebook.pl – II Wadowicki Jarmark Świąteczny, (https://www.facebook.com/events/593019080906618/) oraz Wigilii u Wojtyłów (https://www.facebook.com/events/1379114528787713/) gdzie na bieżąco udostępniane są informacje.

plakat II Wadowickiego Jarmarku Świątecznego

plakat Wigilia u Wojtyłów

program_II Wadowickiego Jarmarku Świątecznego

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 6 grudnia 2016

-