Wadowiczanie z sukcesami na zawodach w wędkarstwie muchowym „Puchar Wisły 2018”

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Sport w Gminie Wadowice / Wadowiczanie z sukcesami na zawodach w wędkarstwie muchowym „Puchar Wisły 2018”

W dniach 20-22 kwietnia 2018 roku  na malowniczym odcinku rzeki Wisły u podnóża gór Beskidu Śląskiego, rozegrane zostały pierwsze tegoroczne zawody w Wędkarstwie Muchowym zaliczane do klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski. W piątkowe popołudnie nad brzegami rzeki Wisły, zebrało się 118 pasjonatów sztucznej muchy, którzy przy pięknej, słonecznej pogodzie rozpoczęli rywalizację o „Puchar Wisły 2018”.

Areną zawodów były dwa sektory A i B na rzece Wiśle od miejscowości Wisła do miejscowości Skoczów oraz sektor C na rzece Brennica od Brennej do miejscowości Górki Wielkie. W zawodach wystartowało 36 trzyosobowych Klubów Wędkarskich z całej Polski,  w tym dwie drużyny reprezentujące miasto Wadowice oraz zawodnicy startujący w klasyfikacji wyłącznie indywidualnej.

Jak zwykle, rzeka Wisła okazała się być trudnym miejscem rywalizacji, zwłaszcza dla wędkarzy, którzy rzeki Podbeskidzia znają nie najlepiej. A jednak miłym zaskoczeniem dla wszystkich było drużynowe zwycięstwo ekipy z północy Polski – GWKS Neptun Gdańsk.

W trzech trzygodzinnych turach złowiono w sumie około 960 pstrągów oraz kleni co stawia wymieniony odcinek rzeki Wisły, jako jeden z bardziej zadbanych odcinków specjalnych w Polsce.

Puchar Wisły był kolejnym wędkarskim spotkaniem, gdzie swoją obecność naznaczyli zawodnicy reprezentujący drużyny z Wadowic. Indywidualnym zwycięzcą „Pucharu Wisły 2018” został Mariusz Pindel, a drużyna Wadowice 1 ukończyła rywalizację na 5 miejscu.

Drużynę klubu WKS B-B Wadowice 1 reprezentowali: Stanisław Guzdek, Mariusz Pindel oraz Kazimierz Szymala.

Miłym akcentem na zakończenie zmagań na rzece Wiśle, było wręczenie nominacji do Kadry Narodowej dla naszych zawodników: Stanisława Guzdka i Mariusza Pindel oraz powołanie Stanisława Guzdka do drużyny, która będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Czeskiej Republice.

Klasyfikacja indywidualna:

 1. Mariusz Pindel – WKS Wadowice 1 – 8 pkt.
 2. Grzegorz Gołofit – Bystrzyca Lublin 1 – 10 pkt.
 3. Marian Cuber – Okręg Katowice –10 pkt.
 4. Dariusz Ordzowiały – GWKS Neptun Gdańsk – 14 pkt.
 5. Dariusz Kręcigłowa – Okręg PZW Słupsk – 15 pkt
 6. Robert Guziec – PZW Krosno IV – 17 pkt.

Klasyfikacja drużynowa:

 1. GWKS Neptun Gdańsk – 108 pkt.
 2. Bystrzyca Lublin 1 – 122,5 pkt.
 3. Okręg PZW Krosno V – 127 pkt.
 4. OKW Katowice 2 – 132,5 pkt.
 5. WKS B-B Wadowice 1 – 136 pkt.
 6. Okręg PZW Krosni IV – 138 pkt.

Wprowadzono: 24 kwietnia 2018