Wymiana Ciepła w Wadowicach

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Wymiana Ciepła w Wadowicach

Papież Franciszek ogłosił 19 listopada Światowym Dniem Ubogich.  Z tej okazji w Wadowicach zorganizowaliśmy spotkanie, podczas którego dzieliliśmy się – ciepłem słów, ciepłem ubrań i ciepłem posiłku przy wspólnym stole.  W niedzielne popołudnie usiedliśmy razem by wspólnie spędzić czas. Bo każdy z nas najbardziej potrzebuje ciepła drugiego człowieka.

Obecni częstowali się gorącym bigosem i fasolką po bretońsku przygotowanymi przez siostry pracujące w Kuchni Św. Brata Alberta, wolontariusze rozdawali ciepłą herbatę i słodkie wypieki ofiarowane przez licznych darczyńców a na osobnym stoisku każdy mógł znaleźć dla siebie i zabrać ciepłe ubrania, rękawiczki czy buty zostawione przez życzliwe osoby.

Po zakończonym spotkaniu wieszak z dostępnymi ubraniami został przewieziony do Punktu Wymiany Ciepła na dworcu autobusowym, gdzie będzie stał do końca okresu zimowego i skąd w każdej chwili osoby potrzebujące będą mogły zabrać przydatne dla nich rzeczy zostawione przez darczyńców.

Jeżeli nadal chcesz pomóc – przynieś ciepłe ubrania, których nie używasz – komuś mogą być bardzo przydatne.  Czekamy na ciepłe kurtki, swetry, szaliki, czapki i rękawiczki, buty a także koce i śpiwory. Zadbaj o to, by były czyste i w dobrym stanie. Jeżeli możesz, zostaw w kieszeni karteczkę z ciepłym słowem dla nowego właściciela. Potrzebne są również wieszaki. Jeżeli masz jakiś dodatkowy pomysł – zgłoś się do nas (promocja@wadowice.pl).

Inicjatorami projektu są osoby prywatne. Współorganizatorami wydarzenia są:
– Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski
– MOPS Wadowice
– Kuchnia Św. Brata Alberta przy Parafii Ofiarowania Najświętszej Marii Panny w Wadowicach
– Wspólnota Dom Maryi / Pallotyni Wadowice
– Bless code – Dobre Słowa
– darczyńcy prywatni i osoby zaangażowane społecznie.

Dziękujemy serdecznie wszystkim współorganizatorom za włączenie się w akcję a przybyłym za wspólnie spędzony czas.

Wraz z Punktem Wymiany Ciepła została w Wadowicach otwarta pierwsza w regionie Jadłodzielnia.

Jadłodzielnia to ogólniedostępna lodówka, gdzie możesz przynieść żywność, której nie dasz rady zagospodarować. Możesz też bezpłatnie poczęstować się jedzeniem. Ideą inicjatywy jest dzielenie się żywnością by zapobiec jej marnotrawieniu.

Jadłodzielnia oraz Punkt Wymiany Ciepła są dostępne w godzinach 6.00 – 20.00 i znajdują się przy poczekalni w budynku na dworcu autobusowym w Wadowicach.

Jedzenie, którego kupiłeś za dużo, możesz w każdej chwili włożyć do naszej lodówki Jadłodzielnia. Ktoś w potrzebie bardzo się z nich ucieszy a Ty zapobiegniesz marnotrawieniu żywności.

Zachęcamy serdecznie Mieszkańców do włączenia się w akcję.

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 16 listopada 2017