Za nami Wadowicki Tydzień Jazzu

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji / Za nami Wadowicki Tydzień Jazzu

Za nami niesamowity tydzień pełen muzyki, wzruszeń i spotkań z największymi gwiazdami gatunku – Wadowicki Tydzień Jazzu!

(fot. Janusz Gawron)

Inspiracją do organizacji Wadowickiego Tygodnia Jazzu było wydarzeniu o światowej już sławie, czyli MŁYN Jazz Festival Wadowice.

(fot. Janusz Gawron)

Festival od lat przyciąga w nasze strony spore grupy miłośników dobrego brzmienia, na swej scenie skupiając największe sławy światowego i polskiego jazzu. Wydarzenie organizowane przez MŁYN Jacka Hotel i SPA**** oraz fundację Zakręceni Kulturą urasta do rangi największego festiwalu muzyki improwizowanej w Polsce południowej.

(fot. Janusz Gawron)

Podczas dziewiątej edycji wydarzenia wystąpiły takie gwiazdy jak Matt Dusk, Raul Midón, Joss Stone, Peter Cincotti, Mario Biondi i Macy Gray.

(fot. Janusz Gawron)

Gmina Wadowice wraz z partnerami – Szkołą Muzyczną YAMAHA, Państwową Szkołą Muzyczną I i II Stopnia w Wadowicach, Wadowickim Centrum Kultury oraz prywatnymi przedsiębiorcami: Galicjanką i Cukiernią Wadowice – zaprosiła publiczność na otwarte koncerty miejskie. Cztery jazzowe wieczory w różnych częściach naszego miasta były trafioną propozycją, z której tłumnie skorzystali mieszkańcy. Przypomnijmy, w Wadowicach wystąpili w koncertach z całkowicie darmowym wstępem:

Wojciech Lichtański QUESTIONS z premierą płyty „Iga” – w świetnym, energetycznym występie w Wadowickim Centrum Kultury, po którym artysta długo pozował do zdjęć z mieszkańcami i podpisywał płytę.

PKS Trio w składzie Sebastian Ruciński, Przemysław Smaczny oraz Kosma Kalamarz – dwuczęściowego, klimatycznego występu nie zepsuła nawet wyjątkowo kapryśna pogoda (po pierwszej plenerowej części artyści przenieśli koncert do środka Kawiarni Mieszczańskiej).

MICHAŁ DZIEWIŃSKI DREAM PROJECT – koncert, który na niewielkiej przestrzeni Galicjanki Skarpa zgromadził prawdziwe tłumy fanów świetnie zapowiadającego się lidera pochodzącego z Kleczy, aktualnie   przygotowującego się do wydania pierwszej autorskiej płyty.

(fot. Janusz Gawron)

Adam Bałdych & Big Band Małopolski feat. Andy Ninvalle – ten koncert był prawdziwą wisienką na torcie Wadowickiego Tygodnia Jazzu! Niezwykły, sensualny i z pazurem! Adam Bałdych to wyjątkowa osobowość sceniczna, jego technika gry na skrzypcach jest doskonała a kompozycje niezwykle świeże. Z doskonałym Big Bandem Małopolski pod kierownictwem Ryszarda Krawczuka to była prawdziwa bomba! Gościnnie wystąpił  z nimi raper i beatboxer Andy Ninvalle podrywając publiczność na nogi. Kochamy taki jazz!

(fot. Janusz Gawron)

Wprowadzono: 8 lipca 2019