Zapraszamy na III Wadowicki Jarmark Świąteczny

Jesteś tutaj : Strona główna / Aktualności / Wydział Promocji Gminy / Zapraszamy na III Wadowicki Jarmark Świąteczny

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski ma przyjemność zaprosić na  III Wadowicki Jarmark Świąteczny, który odbędzie się na Placu Jana Pawła II w Wadowicach w dniach od 16 do 23 grudnia 2017 roku.

To już trzecia edycja świątecznego wydarzenia w Wadowicach. Poprzednie Jarmarki cieszyły się ciepłym odbiorem wśród mieszkańców i turystów odwiedzających nasze miasto oraz dużą popularnością  wśród  wystawców.

Nasz Jarmark Świąteczny to nie tylko urokliwe stoiska, ale również szereg imprez towarzyszących. Tradycyjnie już nie zabraknie bogatego programu artystycznego: wspólnego kolędowania, występów dzieci z gminnych szkół i przedszkoli oraz ciekawych konkursów z nagrodami. Wadowicki rynek rozświetlą świąteczne dekoracje, odwiedzi nas Święty Mikołaj a wszystkich chętnych na zwiedzanie szlaku Karola Wojtyły wozić będzie bezpłatnie retro ciuchcia.

Ważnym elementem Jarmarku będzie „Wigilia u Wojtyłów”. Ta niezwykła, dostępna dla wszystkich chętnych impreza charytatywna miała swój historyczny debiut 18 grudnia 2016 roku, kiedy to wadowiczanie przy zapachu świeżych ryb, gorącym barszczu z uszkami, krokietach, czekoladowych piernikach i innych świątecznych specjałach spotkali się przy wigilijnym stole na Placu Jana Pawła II. Nie zabrakło łamania opłatkiem i ciepłych słów do zebranych ze strony Burmistrza Wadowic. Akcja organizowana przez Urząd Miejski w Wadowicach  odbyła się dzięki wsparciu lokalnych cukierników i restauratorów, którzy nieodpłatnie ufundowali świąteczne potrawy. W tym roku „Wigilia u Wojtyłów” będzie miała miejsce 17 grudnia i już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym pięknym wydarzeniu.

Domki handlowe, gdzie znajdziecie Państwo między innymi wyroby rękodzielnicze, ozdoby świąteczne czy produkty regionalne, otwarte będą codziennie w godzinach 9.00 – 17.00. Nie zabraknie oscypków, świeżych soków, grzańców w wersji bezalkoholowej oraz tradycyjnego grzańca galicyjskiego.

Organizatorem Jarmarku jest Urząd Miejski w Wadowicach.

Pliki do pobrania:

Wprowadzono: 27 października 2017